Evren'e ayrıcalık yok

Yedinci Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in Muğla'da yaptıracağı özel okul için harç ve vergi ayrıcalığı isteği, Muğla Belediye Başkanı CHP'li Osman Gürün tarafından reddedildi. Bunun üzerine Evren okul yaptırmaktan vazgeçti.

MUĞLA - Yedinci Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in Muğla'da yaptıracağı özel okul için harç ve vergi ayrıcalığı isteği, Muğla Belediye Başkanı CHP'li Osman Gürün tarafından reddedildi. Bunun üzerine Evren okul yaptırmaktan vazgeçti.
Muğla merkeze bağlı Ortaköy'de özel okul yaptırmaya karar veren Evren, Milli Emlak Müdürlüğü'nden 18 dönümlük arsayı 49 yıllığına kiraladı. Belediyenin mücavir alanı içinde bulunan arsa için belediye 55 bin YTL katılım payı ve harç istedi. Gürün ile görüşen Evren, bu paranın alınmamasını istedi. Belediyeden olumlu yanıt gelmeyince Evren, Muğla'ya okul yapmaktan vazgeçti. Gürün, dün konuya ilişkin yazılı açıklamasında şöyle dedi: "Biz yasaları uyguluyoruz. Yasa neyi emrediyorsa bu şekilde davranmak zorundayız. Söz konusu harçları almazsak hukuka aykırı davranmış oluruz. Yasalar herkes için geçerli."


    http://www.radikal.com.tr/7450707450700

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.