Eylemci geçemez!

Başbakanlık çevresinde yaşanan protesto eylemlerinin faturası Ankaralılara çıkarıldı.

ANKARA - Başbakanlık çevresinde yaşanan protesto eylemlerinin faturası Ankaralılara çıkarıldı. Atatürk Bulvarı'nın önemli bağlantılarından birisi olan Vekaletler Caddesi, araç trafiğine kapatıldı.
Her eylemle biraz daha sıkılaştırılan güvenlik önlemleri kapsamında, Başbakanlık kapısının üzerinde yer aldığı cadde iki yıl önce araç trafiğine kapatıldı, giriş ve çıkışlarına nizamiyeler ve bariyerler konuldu. Bir yıl sonra ise Başbakanlık kampüsü çevresine tel örgüler çekildi.
Güvenlik önlemlerine rağmen Başbakanlık önünde eylemler devam etti. Bir eylemci, Ecevit Başbakanlık'tan çıkarken yazarkasayı fırlattı. Bu eylemden sonra ziyaretçiler için binanın arkasında kapı açıldı.
Ancak bir süre sonra da caddenin başındaki bariyerin önünde tankerli eylem yapıldı. Bunun üzerine sivil polis araçları kapının önünde nöbet tutmaya başladı. Önceki gün de bir işsiz, kendisini nizamiye önündeki demirlere zincirleyince, Başbakanlık kampüsünün yanından geçen Vekaletler Caddesi tümüyle araç trafiğine kapatıldı.