Eylemler turist gemisine rota değiştirtti

Eylemler turist gemisine rota değiştirtti
Eylemler turist gemisine rota değiştirtti
İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, 51 kruvaziyer şirketine gönderdiği mektupta, gemileri için bir güvenlik sorunu olmadığını belirtirken bir geminin İstanbul ve İzmir ziyaretini iptal ettiği belirtildi.

İZMİR - İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Kruvaziyer Platformu Başkanı Ekrem Demirtaş, Türkiye ve İzmir'e sefer yapan 51 kruvaziyer şirketine gönderdiği mektupta, Türkiye ve İzmir'de kruvaziyer gemileri için bir güvenlik sorunu olmadığını belirterek, "Gemi ve yolcularınız açısından endişeniz olmasın" dedi. Bu arada bir geminin olaylar nedeniyle İstanbul ve İzmir ziyaretini iptal ettiği belirtildi.
İstanbul'da Gezi Parkı'ndaki protestoların tüm Türkiye ile birlikte İzmir'de devam etmesinin ardından kruvaziyer sektörünün olumsuz etkilenmemesi için harekete geçen İTO Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Kruvaziyer Platformu Başkanı Ekrem Demirtaş, Türkiye ile İzmir'e sefer yapan 51 kruvaziyer şirketinin yöneticisine mektup gönderdi. Mektupta protesto gösterilerini yakından takip ettiklerini belirten Demirtaş, bu hafta içinde İngiltere, ABD , Almanya, İtalya ve Suriye'den Türkiye'de gelişen olaylardan dolayı birtakım uyarı yazılarının vatandaşlara gönderildiği bilgisini aldıklarını belirtti. Eylemcilerin, demokrasinin en doğal ve kutsal haklarından olan protesto ve itiraz hakkını kullandıklarını vurgulayan Demirtaş, "Demokrasi gereği elbette özgürlük vardır ancak şiddet yoktur. Bu konudaki hassasiyet ve düşüncelerimizi yönetim kurulumuz ile birlikte Ankara 'da devletin en yüksek katına, Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e de ilettik" dedi.
İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu da eylemlerin, Türk toplumunun ülkedeki demokrasinin güçlenmesi, ekonomik ve siyasi istikrarın sağlanması yönündeki arzusunu yansıttığını söyledi. Mutlu, şöyle konuştu:
"Bu noktada her kesimi sağduyu ve hoşgörüye davet etmek istiyoruz. İnsanların düşüncelerini demokratik ortamlarda ifade etmelerini anlayışla karşılıyoruz. Ancak, çeşitli provokasyonlara da müsaade edilmemesi gerektiğine inanıyoruz. İzmir'de özellikle Gündoğdu Meydanı ile Basmane arasında yapılan eylemlerden, bu bölgede faaliyet gösteren esnaf sanatkarlarımız da zarar görmüştür. İzmir'de yaşanan olaylarda özellikle sigortası olmayan esnaf sanatkarlarımız zarar görmüştür. Bu çerçevede zarar gören üyelerimizin zararları karşılanmalıdır." (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/113638111363811

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ne Ekersen. - Clear

  Ne ekersen,onu biçmeye razı olmak gerekir,hayıflanmak değil.Sorumsuzca uluorta her yerde tesis kurup,su gibi alkol satıp köpüklü partilerle mangırları cebe indirip genç nesilden bana ne demek,bu yozlaşmaya sınır getiren yasa çıkınca da onca kazanılan paralara rağmen yeni düzenlemelerin masrafından tırsıp "Gezi Parkı'nda ağaç sevgisi(!) depreşerek" avuçlarını ovuşturup olaylar şahane(!) ağaç sevgisi bahane,gerisinden bana ne,dercesine ortalığı alkol üretici ve satıcılarıyla omuz omuza bütünleşip gizlice kışkırtmak,sonra da yaygara yapıp ağlamak,öyle mi? Daha durun,o bizim vergilerimizle aldığınız "devlet turizm teşviklerine" de sıra gelecek.Yeter bu kadar,artık kendi yağınızla kavrulun,demeye de sıra gelecek.Tıpkı yurt dışı dünyada olduğu gibi,kendi yağınızla kavrulup,teşviksiz vergi ödeme zamanı da gelecek.Bakalım o zaman ne olacak? Hep beraber göreceğiz.