'Eylemsizlik' kararıyla üç çatışma

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır'da Kürt sorunuyla ilgili mesajlarının ardından 'bir ay eylemsizlik' kararı alan PKK ile güvenlik güçleri arasında bugüne kadar üç çatışma çıktı.

DİYARBAKIR - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır'da Kürt sorunuyla ilgili mesajlarının ardından 'bir ay eylemsizlik' kararı alan PKK ile güvenlik güçleri arasında bugüne kadar üç çatışma çıktı. Üç polis memurunun yaralandığı çatışmalarda, dokuz PKK'lı öldürüldü. PKK teröristleri, 'eylemsizlik' kararının başladığı gün olan 20 Ağustos'ta Tunceli'nin Pülümür ilçesi kırsalında güvenlik güçleriyle çatıştı. İki PKK'lı öldürüldü. 21 Ağustos'ta Trabzon'un Maçka ilçesine alışveriş için dağdan inen üç terörist, güvenlik güçleriyle çatıştı. Üç polis memuru yaralandı, Suriye uyruklu bir PKK'lı öldürüldü, iki PKK'lı yakalandı. 25
Ağustos'ta Batman'ın Beşiri ilçesinin Tepecik Köyü kırsalında güvenlik güçleriyle karşılaşan bir PKK grubu, çatışmaya girdi. Üç gün süren operasyonda altı PKK'lı öldürüldü. Beşiri'de operasyon bölgesine gitmek isteyen 2 bin kişi, havaya ateş açılarak durduruldu.


    http://www.radikal.com.tr/7559597559590

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.