Eyüp'te korkutan yangın

Eyüp'te korkutan yangın
Eyüp'te korkutan yangın
Eyüp'te bir gecekonduda henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın bitişikteki iki gecekonduya sıçradı. Yangın sonrası üç gecekondu kullanılamaz hale geldi.

İSTANBUL - Edinilen bilgiye göre, yangın saat 17:30 sıralarında Esentepe Mahallesi Yıldırım Beyazıt Caddesi Defne Sokak üzerinde bulunan bir gecekonduda meydana geldi. Henüz neden çıktığı belirlenemeyen yangın, kısa sürede büyüyerek bitişikteki iki gecekonduya da sıçradı. Alevleri gören çevredeki vatandaşlar durumu hemen itfaiye, polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Gecekondunun odunluk kısmında bulunan mutfak tüpleri de itfaiye ekipleri tarafından çıkarıldı. Yangını itfaiye ekipleri güçlükle kontrol altına aldı.Yangında, üç gecekondu kullanılamaz hale geldi.

“25 TAVUĞUM TELEF OLDU"

Yanan gecekondu sahiplerinden Musa Kocaman, “Yangın sırasında evde değildim. Neden dolayı çıktığını bilmiyorum. Evim kullanılamaz hale geldi. Gecekondu bahçesinde beslediğim 25 tavuğum da yangında telef oldu" dedi. Yangında hasar gören bir gecekondunun boş olduğu diğer iki gecekondu da ise yaşayanlar olduğu ancak yangın sırasında evlerde olmadığı öğrenildi.Polis yangınla ilgili inceleme başlattı.(dha/İbrahim Aktürk- Taner Yener)


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Mutfak

  ,

  müdahale

  ,

  İnceleme