Eyvah yine kar geliyor!

Geçen hafta bahar havası yaşayan Türkiye bugünden itibaren Balkanlar'dan gelen yeni soğuk havanın etkisine giriyor. Bugün yağmur, yarın ise kar var. Sıcaklıklar 10-12 derece düşecek.

İSTANBUL - Türkiye, yarın Balkanlar'dan gelen havanın etkisine girecek. Soğuk ve yağışlar hafta sonuna kadar sürecek. Hava sıcaklıkları 10-12 derece azalacak.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nce yapılan uyarıya göre, bugün, Marmara, Ege, Akdeniz, Güneydoğu Anadolu bölgelerinin tamamı ile Batı Karadeniz, İç Anadolu'nun batısı ve Doğu Anadolu bölgesinin büyük bölümünde yağmur bekleniyor. Yarın ise kıyı Ege dışında tüm yurtta yağış etkili olacak. Marmara, Batı Karadeniz, İç Anadolu'nun batısı, Ege Bölgesi'nin iç kesimleri ile Doğu Anadolu Bölgesi'nin kuzeyinde kar, diğer bölgelerde yağmur etkili olacak.
Çarşamba günü, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yağış bekleniyor. Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar görülecek. Soğuk ve yağışlı havanın hafta sonuna kadar yurdun kuzey iç ve doğu kesimlerinde etkisini sürdüreceği belirtildi.