Ezber bozan açıklama!

Ezber bozan açıklama!
Ezber bozan açıklama!
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şube Başkanı Ersin Güluçar, 30 yılı aşkın akan kanın durması için Öcalan ile görüşülmesinde bir sakınca olmadığını belirterek, "Bu görüşmeleri istemeyenin vatandaşlığından şüphe ederim" dedi.

ADANA - Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şube Başkanı Ersin Güluçar, PKK ’ya silah bıraktırmaya yönelik ömür boyu hapis cezasına mahkum olan ve İmralı Cezaevi’nde tutulan Abdullah Öcalan ile görüşülmesinde bir sakınca olmadığını söyledi.
2001’de Diyarbakır ’da Jandarma Uzman Çavuş olarak görev yaparken, PKK’lılarla girilen çatışmada dizinden vurularak gazi olan Ersin Güluçar, şehit aileleri ve gaziler olarak akan kanın durmasını istediklerini belirtti.
Güluçar, "Ülkemizde 30 yılı aşkın terör olayları var ve bu olaylarda, vatan evlatlarımızı kaybettik. Uzuvlarını kaybedip, çok zor şartlar içinde yaşamını sürdüren gazilerimiz var.
Biz bu süreçte, artık terör olaylarından dolayı sabahları şehit haberleriyle uyanmak istemiyoruz. Bundan ötürü artık kimle görüşeceklerse görüşsünler, kimle ne yapacaklarsa yapıp, bu terörü bir an önce bitirsinler. Tüm şehit aileleri ve gaziler olarak, terörün bitmesi, akan kanın durması için bir an önce birtakım adımların atılmasını istiyoruz. Artık ülkemizin terör belasını kazıması lazım" dedi. 

’RENCİDE ETMEDEN GİRİŞİMLER YAPILMALI’


Son girişimlerin, gazileri ve şehit yakınlarını rencide etmeden, ödenen bedellere saygı göstererek yapılması konusunda, hassasiyet beklediklerini vurgulayan Güluçar, şunları söyledi, "Bu acılarla hep biz yüzleşiyoruz. Bir an önce terörün bitirtilip, terörün geride bıraktığı şehit eşinin, babasının, annesinin, çocuklarının, psikolojisinin düzeltilmesi için, hayata tutunması için bir takım projeler üretmemiz lazım. Devletin istihbarat ekibi bir teröristle bile saatlerce görüşebiliyor. Alınan bilgilerle Mehmetçiğin şehit olmasının önüne geçiliyor. Bu olaya böyle bakıp, polemik haline getirmemek lazım. Çünkü görüşülme sonucundaki bilgilerin değerlendirilmesi sonrası ülkemizdeki terör bitecek. Bence bu tür görüşmeleri istemeyenlerin, vatandaşlığından şüphe etmek lazım. Eğer gerçekten insanlar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysa, ülkede terörün bitmesini kalben istemesi lazımdır. Terörün bitmesini istemeyen insanlar, bizim iyiliğimizi istemeyenlerdir. Yüreğinde vatan sevgisi olan, oğlu şehit olunca ’vatan sağolsun’ diyen insanlarımız varken, terörün sürmesi için devletin attığı adımları, farklı lanse edip, polemik haline getirilmesini biz anlamsız buluyoruz. Bu süreçte hep beraber üzerimize düşeni yapıp, ülkemizi terör belasından kurtarmamız gerekiyor." (Can KÜÇÜKÖZKAN/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1115751111575110

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sayin Erdogan ve Danismani. - dino_1508

  Sayin Erdogan ve dansimani bu insanlari okusun.Savastigi insanlari rencide etmememeye ne kadar gayret gosteriyor.Yaralanmasina ragmen.

  barış kazanmak üzere... - jiyanekbikürdi

  gerçekten bu açıklama ezber bozan bır açıklamaydı ve çok önemli bir ayrıntı.herhalde herkes artık şunu anlamaya başladı giden geri gelmıyor belkı ama kalan sağlar bızımdır.gerçekçi olmak lazım ki herşey eskısı gıbı olmayacak belkı ama bu bıle neden değildir barışın gelmemesı için.her tarafın acılı annelerı en çok gozyaşı doken aktorlerıdırler.onlar bıle artık bız ölduk başkası ölmesın dıyebılıyorsa,başka hıç bır çevre bu konuda söz soyleme hakkına sahıp değildir ancak ve ancak barış ıçın çabalaması gereklıdır.umutlu değildim ama gelışmeler umut aşılıyor haydi tekrardan bismillah...

  ... - AENCÜ

  @fremank arkadaşımız şöyle ifade etmiş "..Türkiyeden toprak istiyorlar,bunada Türk halkı razı olmuyor.." Kürtler Türkiye'den de Türklerden de toprak istemiyor. Toprağı olmayan toprak ister, oysa kürtlerin toprağı, bir vatanı var, yüzyıllardır nerde yaşıyorsa orası onun toprağıdır zaten. İzmir'i Aydın'ı istemedik ki Türklerden toprak istemiş olalım. Bizim toprağımız da vatanımız da belli, sorun bu devletin orayı zorla, silahla elinde tutuyor olması.

  çözülsün artık !! - iyimsever

  Zamanında kürt halkına yapılan zulüm, baskı,asimile etme çabaları şuanda kimilerine göre "terör" denilen şeyi doğurmadı mı?YApılan işkenceler ,kimliği inkar edilen bir halkın direnişine neden oldu.Milliyetçilk duyguları faşizmle birleşen kimileri bunu kabullenemedi bir türlü.Asimile olmalıydılar çünkü direnmemeliydiler.Çok isterlerse ırağa kürtlerin olduğu başka ülkelere gitmeliydiler bu ülkede ne işleri vardıki? Amerikanın oyunu, ermeni tohumu bunlar amaç bölücülüktü!!!ya bu kadar aleni bir redçilik olabilir mi? Nereye kadar sürecek bu vatan sağolsun demeler ??Yazık değil mi gencecik insanlara?Hadi bir halkı inkar ediyorsunuz bu ölen daha hayatın tadına varmadan giden bedenlerede mi acımıyorsunuz?Bırakın görüşülsün çözülsün şu mesele artık.Şu ülkede hangi kürt isterki ülke bölünsün topraklar ayrılsın bu halk sadece kabul edilmek istiyor yok sayılıp asimile edilmek değil!!

  ezber bozan açıklama - fgemak

  Türkiyede terörün bitmesini istemeyen hiç bir vatandaş olduğunu sanmıyoruz ancak terörün bitirilmesi sadece Türk halkının isteği ile olabilecek bir şey değil 30 yıl bin defa bu konular konuşuldu ancak kürtler kendi başlarına devlet kurmak kendi kendilerini yönetmek istiyor,Türkiyeden toprak istiyorlar,bunada Türk halkı razı olmuyor,terör bitsin derken Türk halkı toprak vermeyi kabul edecek mi esas konu bu Türkiyenin yapacağı şey Türkiyeden ayrılmak isteyen kendi başına devlet kurmak isteyen nüfusu kimlik bazında tesbit etmek bunlara toprak verilmeyecekse dünyanın başka bir yerinde yaşamaları için planlar yapılıp bu konu üzerinde yasalar çıkarılıp çalışılması lazım.terörün bitirilmesi için takip edilecek doğru yolun bu olduğuna inanıyoruz.boş laflarla bir yere varılamayacağı 30 yıllık tecrübeden sonra görülmektedir.

  Bu mudur barışın dili? - meyman01

  Haberi yazan arkadaş, sana söylüyorum. Yeni bir döneme giriyoruz, haberin var mı? Öcalan sen hazzetmesen de bu sürece Kürt tarafını temsilen katılıyor. Kullandığın kelimeler bu nedenle sadece onu değil bir bütün olarak Kürtleri de ilgilendiriyor. Çok mu zor sadece Abdullah Öalan demek, veya Öcalan demek, veya A. Öcalan? İlle kendini rahatlatıp "terör örgütü elebaşı" demen gerekiyorsa bir kağıda 1000 kere yaz, veya dön duvara söyle ama haber diye yazma olur mu?

  Karsilikli saygi, - mhmtthr

  Ersin Beyin aciklamalari gercekten onemli. Bu ulke hepimizin ve hepmiz vatanimizi seviyoruz. Bu savasta olen asker de gerilla da bizim cocuklarimiz. Asker vatanini sever canini ugrunda veriyor, Peki ya gerilla? zannedildigi gibi teror yapmak icin mi canini feda ediyor? Yoksa bu vatani bolmek ve bu vatan evlatlarini oldurmek icin mi herkes gibi normal bir yasami birakip, dagin butun olumsuz sartlarini tercih edip canini namlunun ucuna veriyor?? Hic zannetmiyorum. Askeri de gerillayi da oldurtenler vatani bolmek isteyenler. Bunlardan turkuyle kurduyle hesap sorarsak ve bunlara karsi elele verirsek baris gelir. Cirkin bir savas yasattilar bize. Kurtler de turkler de birbirlerini kirdilar. Ama birbirimizi affedebilmeliyiz. Yeni bir baslangic yapabiliriz. Beraber mutlu, baris icinde yasayabiliriz. Wallahi bu savasmaktan daha zor degildir.