Ezber bozan açıklama!

Ezber bozan açıklama!
Ezber bozan açıklama!
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şube Başkanı Ersin Güluçar, 30 yılı aşkın akan kanın durması için Öcalan ile görüşülmesinde bir sakınca olmadığını belirterek, "Bu görüşmeleri istemeyenin vatandaşlığından şüphe ederim" dedi.

ADANA - Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şube Başkanı Ersin Güluçar, PKK ’ya silah bıraktırmaya yönelik ömür boyu hapis cezasına mahkum olan ve İmralı Cezaevi’nde tutulan Abdullah Öcalan ile görüşülmesinde bir sakınca olmadığını söyledi.
2001’de Diyarbakır ’da Jandarma Uzman Çavuş olarak görev yaparken, PKK’lılarla girilen çatışmada dizinden vurularak gazi olan Ersin Güluçar, şehit aileleri ve gaziler olarak akan kanın durmasını istediklerini belirtti.
Güluçar, "Ülkemizde 30 yılı aşkın terör olayları var ve bu olaylarda, vatan evlatlarımızı kaybettik. Uzuvlarını kaybedip, çok zor şartlar içinde yaşamını sürdüren gazilerimiz var.
Biz bu süreçte, artık terör olaylarından dolayı sabahları şehit haberleriyle uyanmak istemiyoruz. Bundan ötürü artık kimle görüşeceklerse görüşsünler, kimle ne yapacaklarsa yapıp, bu terörü bir an önce bitirsinler. Tüm şehit aileleri ve gaziler olarak, terörün bitmesi, akan kanın durması için bir an önce birtakım adımların atılmasını istiyoruz. Artık ülkemizin terör belasını kazıması lazım" dedi. 

’RENCİDE ETMEDEN GİRİŞİMLER YAPILMALI’


Son girişimlerin, gazileri ve şehit yakınlarını rencide etmeden, ödenen bedellere saygı göstererek yapılması konusunda, hassasiyet beklediklerini vurgulayan Güluçar, şunları söyledi, "Bu acılarla hep biz yüzleşiyoruz. Bir an önce terörün bitirtilip, terörün geride bıraktığı şehit eşinin, babasının, annesinin, çocuklarının, psikolojisinin düzeltilmesi için, hayata tutunması için bir takım projeler üretmemiz lazım. Devletin istihbarat ekibi bir teröristle bile saatlerce görüşebiliyor. Alınan bilgilerle Mehmetçiğin şehit olmasının önüne geçiliyor. Bu olaya böyle bakıp, polemik haline getirmemek lazım. Çünkü görüşülme sonucundaki bilgilerin değerlendirilmesi sonrası ülkemizdeki terör bitecek. Bence bu tür görüşmeleri istemeyenlerin, vatandaşlığından şüphe etmek lazım. Eğer gerçekten insanlar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysa, ülkede terörün bitmesini kalben istemesi lazımdır. Terörün bitmesini istemeyen insanlar, bizim iyiliğimizi istemeyenlerdir. Yüreğinde vatan sevgisi olan, oğlu şehit olunca ’vatan sağolsun’ diyen insanlarımız varken, terörün sürmesi için devletin attığı adımları, farklı lanse edip, polemik haline getirilmesini biz anlamsız buluyoruz. Bu süreçte hep beraber üzerimize düşeni yapıp, ülkemizi terör belasından kurtarmamız gerekiyor." (Can KÜÇÜKÖZKAN/DHA)