F-4'lerin tamiri İsrail'den

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), bir İsrail firması tarafından modernize edilen, ancak 15'inin arızalı olduğu ortaya çıkan F-4 savaş uçaklarından dördünün arızasının giderildiğini açıkladı.

ANKARA - Milli Savunma Bakanlığı (MSB), bir İsrail firması tarafından modernize edilen, ancak 15'inin arızalı olduğu ortaya çıkan F-4 savaş uçaklarından dördünün arızasının giderildiğini açıkladı. 11 arızalı uçağın arızasının da üç haftada giderilmesinin planlandığı belirtildi.
Açıklamada, F-4 Uçakları Modernizasyonu Sözleşmesi kapsamında İsrail'de modernize edilen uçakların yer/uçuş testlerinin sonucunda faal olarak teslim alındığı belirtildi. Bu uçakların 1'inci Ana Jet Üs Komutanlığı'nda uçuşlarına devam ettiği, ancak yakıt kaçağı görülen 15 uçağın uçuşlarının durdurulduğu kaydedildi.
Açıklamada, firmanın, garanti süresi içinde olması nedeniyle arızaları gidermeyi kabul ederek bir anlaşma imzaladığı vurgulandı. Buna göre, arızaları 1'inci Hava İkmal Bakım Merkez Komutanlığı'nca giderilecek ve işçilik bedeli olan 620 bin ABD Doları, komutanlığa ödenecek. Onarım malzemelerini firma ücretsiz karşılayacak.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  İsrail

  ,

  Ankara