F tipinde 32. ölüm

F tipine karşı başlatılan ölüm oruçları 317'nci gününe girerken, cezaevinden bir süre önce tahliye edilen Hülya Şimşek Küçükarmutlu'da hayatını kaybetti.

İSTANBUL - 317. gününe giren ölüm orucu eyleminde dün bir kayıp daha yaşandı. Küçükarmutlu'da ölüm orucunda bulunan 39 yaşındaki Hülya Şimşek, yaşamını yitirdi. Kardeşi Zeynel Abidin Şimşek'in cezaevinde bulunduğu öğrenilen Şimşek, ölüm orucuna Bursa'da başlamıştı. Dikiş-nakış öğretmenliği yapan Hülya Şimşek, 19 Aralık'ta eşzamanlı olarak tüm cezaevlerine başlatılan 'Hayata Dönüş' operasyonlarının ardından gözaltına alınmış ve tutuklanarak Kartal Özel Tip Cezaevi'ne konulmuştu.
25 gün tutuklu kalan Şimşek, bu sürede de ölüm orucuna ara vermedi. Tahliye edilmesi üzerine Küçükarmutlu'daki evde eyleme devam eden Şimşek, dün saat 12.30'da ölüm orucunun 286. gününde hayatını kaybetti. Hülya Şimşek'in yaşamını yitirmesiyle ölüm orucunda hayatını kaybedenlerin sayısı 32'ye yükseldi.
Erzincan'a gönderilecek
'Hayata Dönüş Operasyonu'nda ölenlerle birlikte ölüm orucunda bilanço 63 oldu. Hülya Şimşek, bugün saat 10.30'da Küçükarmutlu'daki evden alınarak Adli Tıp'a götürülecek. Şimşek'in cenazesi daha sonra toprağa verilmek üzere memleketi olan Erzincan'a gönderilecek.