Facebook'ta Atatürk fotoğraflarıyla Kürdistan sayfası!

Facebook'ta Atatürk fotoğraflarıyla Kürdistan sayfası!
Facebook'ta Atatürk fotoğraflarıyla Kürdistan sayfası!
Diyarbakır'da Başbakan Erdoğan ile buluşan Mesud Barzani'nin partisi KDP'nin Facebook adresinde yayınlanan ve Türkiye'nin de illerine yer verilen 'Kürdistan haritası' nedeniyle sayfaya Atatürk fotoğrafları yüklendi.

Radikal.com.tr - Kürdistan Bölgesel Yönetimi Lideri Mesut Barzani’nin partisi KDP'nin Facebook sayfasında önceki gece yayınlanan Kürdistan haritasında Türkiye 'nin de bir çok şehri yer aldı. Haritanın haber olarak dün Cumhuriyet gazetesinde yayınlanmasının ardından ise Twitter ve Facebook'tan çok sayıda tepki mesajı atılırken, KDP'nin sayfasına da Türk bayrağı ve Atatürk resimleri yüklendi.


  http://www.radikal.com.tr/1161436116143610

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kürtlerin yaşadığı alanlar - demirparcai

  Muhtemelen başka bir gezegende veya zaman diliminde yaşayan bazı insanlar bu haritanın sosyolojik ve Kürtlerin yaşadığı alanları gösterdiğini iddia ediyorlar. Hatırlatmak isterim ki günümüzde Dünya'da Kürtlerin en yoğun yaşadığı şehirlerin başında İstanbul, Ankara ve İzmir gelmektedir ve o haritada yoktur. Ayrıca o haritada yer alan Malatya, Elazığ, Kilis vb birçok bölgede yaşayanların büyük çoğunluğu kendilerini Kürt olarak tanımlamamakta ve Kürtçe konuşmamaktadır.

  Kurtlerin yasam yerleri degil Kurdistan adinda bir ulke belirleniyor. - Bertan Atalay

  Etnik bir bolge gosterilmiyor. Bayraklari esliginde, Kurdistan adi ve kimlikleri altinda, sinirlar belirleniyor. Bu cok kaygi vermeli.

  doğru dürüst bir dostun yokmu? - kaşınan adam

  Sayın Başbakan eğer 10 yaşında çocuk olsaydın inanıyorum muhterem rahmetli anneniz Barzani,Apo ,ismini hatırlayamadığım Somali devlet Başkanı ve bir zamanlar Beşar Esatla olan dosluğun nedeniyle seni azarlar oğlum senin doğru dürüst bir dostun yokmu derdi.Sen adamı ülkene getirip gereğinden fazla değer vererek devlet Başkanı gibi karşılıyorsun adam daha memlekine dönmedem kendi memleketinde ülkemizin topraklarını Kürtdistan olarak gösteriyor.Bir zamanlar Beşar Esatla yediğin içtiğin ayrı gitmezken şimdi kanlı bıçaklısın.Çoluk çocuk binlerce insanın katili Apo ile aranızdan su sızmıyor,200.000 kişi katletmiş Somali devlet Başkanını tüm dünya ararken sen protokolde en önde tutuyorsun. Türkçemiz' de çok güzel Atasözleri vardır bilirsiniz Ancak ben sizin durumunuza en en uygun olarak 2 tanesine burada yer veriyorum;''körle yatan şaşı kalkar'' diğeri ise ''bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyliyeyim''

  Abartmaya gerek yok - mertal

  Dikkatle incelenirse kürt ırkının habitat (doğal yaşam bölgesi) alanları gösterilmiş. Siyasi bir haritadan çok sosyolojik bir harita.

  Jeremy konuştu - Bratz

  Yaşayan bir canlının doğada sınırları olmasına hiç gerek yoktur. Engelsiz,özgür bir toprakları hayal ediyorum. Bir sınır haritası çizilebilir, yaratılabilir. Bu beni endişelendirmiyor beni endişelendiren 2 resim ile patlama noktasına gelen milliyetçi,ulusalcı bir nesil

  Bunuda Aşarsınız... - Arjinn

  Kürtlerin yaşadığı bölge gösterilmiş ama sizin için bu bile küfür sebebi.Ne yapacaksınız yani Kürtleri soykırımdan mı geçireceksiniz ki tepki veriyorsunuz?Boş işler diğer tabularınızı elinizden aldığımız gibi bayrak ve harita gibi tabulara da alışırsınız bir gün. Zorunuza gitmesin Kürtler var ve siz onlarla bir türlü baş edemiyorsunuz.Çünkü haksızsınız....

  ... - LoremIpsum

  Kardessek bizim kazanimlarimiza neden tahammül edemiyorsunuz? Bircogunuzun illaki kürd bir komsusu okul arkadasi is arkadasi vardir. Bu arkadasiniz varligini size armagan etmis, türkceye bircogunuzdan ve kendi anadilinden daha fazla hakim, tarihinizi sizden daha iyi bilen.. Liste uzayip gider. Birkereligine dahi olsa bu kürd arkadasiniza veyahut sizin deyiminizle "kürd kardesinize" kürdce "Roj Ba$" demek gecti mi aklinizdan? Gecen yillarin sizde yarattigi tahribatin sorumlusu bizler degiliz, sizlere 90 yil boyunca akla, mantiga ve vicdana sigmayacak yalanlar empoze eden, bize zulümden baska birseyi reva görmeyen rejimdir. Barismak icin bugün iyi gündür, yarin gec olmasin..