Faciada son bilanço: 38 ölü

Canlı bulma ümitleri giderek azalırken, enkazdan bir kadın ve iki erkek çocuğun cesedinin çıkarılmasıyla ölü sayısı 38'e yükseldi.

Konya'da çöken geçen pazartesi akşamı çöken Zümrüt Apartmanı'nın enkazından çıkarılan ölü sayısı 38'e yükseldi. Canlı çıkarma ümitleri giderek azalan ekiplerin büyük özveriyle yürüttüğü arama-kurtarma çalışmalarında, enkazın arka kısımlarından bir kadının cesediyle ön kısımlarda, kiriş altından 10-14 yaşlarında iki erkek çocuğun cesedi çıkarıldı. Bu cesetlerle birlikte birlikte ölü sayısı 38'e yükseldi.
Yetkililer, son ulaşılan beş cesedin birbirine sarılmış şekilde bulunduğunu, bu nedenle cesetleri ayırmada ve çıkarmada ekiplerin oldukça zorlandığını söyledi.
Öte yandan, cesetlerin gönderildiği Konya Numune Hastanesi Morgu'nun önünde ceset torbasının açılmasıyla yayılan koku nedeniyle, yakınlarını teşhis etmeye gelenlerin rahatsızlandığı öğrenildi. Yetkililer, cesetlerin tanınmaz halde olduğunu, bu nedenle teşhiste zorlanıldığını kaydetti. Daha önce çıkarılan cesetlerden üçünün Şaban Uysal (56), Nurdane Uysal (2) ve Gülten Uysal'a (40) ait olduğu, sekizinin kimlik tespit çalışmalarının sürdürüldüğü öğrenildi.