Fadıl Akgündüz'den Cübbeli Ahmet Hoca'ya dershane darbesi

Fadıl Akgündüz'den Cübbeli Ahmet Hoca'ya dershane darbesi
Fadıl Akgündüz'den Cübbeli Ahmet Hoca'ya dershane darbesi
Jetpa Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Caprice Gold Grubu Kurucusu Mehmet Fadıl Akgündüz, Cübbeli Ahmet Hoca ile olan reklam anlaşmasına son verdiklerini belirtti.

Radikal.com.tr - Akgündüz'ün yaptığı açıklamada Cübbeli Ahmet Hoca ile yolların ayrılmasına STV'ye konuk olduğu program gerekçe gösterildi. Cübbeli Hoca, Samanyolu TV'de dershanelerin kapatılması girişimi üzerine gelen sorulara muğlak yanıtlar verse de, "Bir hizmet varsa onun genişletilmesinde fayda var. Durdurulmasında fayda yok" demişti.

Açıklamada "daha önceleri Samanyolu Televizyonu'nu seyredenin küfre girdiğini söyleyen Cübbeli Ahmet Hoca, geçtiğimiz günlerde Samanyolu Televizyonu'nda bir programa çıkmış ve bizi ve onu tanıyan herkesi hayretlere düşürmüştür" denilirken, "Düşmanımızın dostu olan biri, artık bizim dostumuz olamaz'" ifadesi dikkat çekti.

Cübbeli Ahmet Hoca'nın STV'ye konuk olmasına çok sert tepki gösteren Akgündüz, "Çok inandığınız 'mümin' bir dostunuzun, size yıllar boyunca acı vermiş başkalarıyla işbirliği yaptığını görmeniz size daha büyük bir acı verir. Bu güne kadar, kendisine iyilikten başka bir şey yapmadığımız Cübbeli Ahmet, hangi fetva, hangi akıl ve hangi hakla, arkasında duran gücümüzü ve kendisine güvenerek emanet ettiğimiz etiketimizi, bizden habersizce ve bize karşı kullanarak, telafisi mümkün olmayacak zararların içerisine atma cesaretini kendisinde bulmuştur acaba? Düşmanımızın dostu olan biri, artık bizim dostumuz olamaz'" dedi.

Cübbeli Ahmet Hoca, STV'deki programda, "Gözetilmesi gereken husus halkımızın rızası istişaresi. çünkü herkes çoluk çocuğuyla uğraşıyor. Medine kurtuldu bir istişareyle. Sormanın çok önemi var. Çoluk çocuğu terbiyeden aciz kaldık. Yardım Allah'tan istiyoruz ama sebepler alemindeyiz. Sebeplere tevessül etmek istiyoruz. Yani aracılar koymamız lazım. Kendimiz ilgilenemiyoruz"  demişti.