Fadıl Akgündüz'den Cübbeli Ahmet Hoca'ya dershane darbesi

Fadıl Akgündüz'den Cübbeli Ahmet Hoca'ya dershane darbesi
Fadıl Akgündüz'den Cübbeli Ahmet Hoca'ya dershane darbesi
Jetpa Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Caprice Gold Grubu Kurucusu Mehmet Fadıl Akgündüz, Cübbeli Ahmet Hoca ile olan reklam anlaşmasına son verdiklerini belirtti.

Radikal.com.tr - Akgündüz'ün yaptığı açıklamada Cübbeli Ahmet Hoca ile yolların ayrılmasına STV'ye konuk olduğu program gerekçe gösterildi. Cübbeli Hoca, Samanyolu TV'de dershanelerin kapatılması girişimi üzerine gelen sorulara muğlak yanıtlar verse de, "Bir hizmet varsa onun genişletilmesinde fayda var. Durdurulmasında fayda yok" demişti.

Açıklamada "daha önceleri Samanyolu Televizyonu'nu seyredenin küfre girdiğini söyleyen Cübbeli Ahmet Hoca, geçtiğimiz günlerde Samanyolu Televizyonu'nda bir programa çıkmış ve bizi ve onu tanıyan herkesi hayretlere düşürmüştür" denilirken, "Düşmanımızın dostu olan biri, artık bizim dostumuz olamaz'" ifadesi dikkat çekti.

Cübbeli Ahmet Hoca'nın STV'ye konuk olmasına çok sert tepki gösteren Akgündüz, "Çok inandığınız 'mümin' bir dostunuzun, size yıllar boyunca acı vermiş başkalarıyla işbirliği yaptığını görmeniz size daha büyük bir acı verir. Bu güne kadar, kendisine iyilikten başka bir şey yapmadığımız Cübbeli Ahmet, hangi fetva, hangi akıl ve hangi hakla, arkasında duran gücümüzü ve kendisine güvenerek emanet ettiğimiz etiketimizi, bizden habersizce ve bize karşı kullanarak, telafisi mümkün olmayacak zararların içerisine atma cesaretini kendisinde bulmuştur acaba? Düşmanımızın dostu olan biri, artık bizim dostumuz olamaz'" dedi.

Cübbeli Ahmet Hoca, STV'deki programda, "Gözetilmesi gereken husus halkımızın rızası istişaresi. çünkü herkes çoluk çocuğuyla uğraşıyor. Medine kurtuldu bir istişareyle. Sormanın çok önemi var. Çoluk çocuğu terbiyeden aciz kaldık. Yardım Allah'tan istiyoruz ama sebepler alemindeyiz. Sebeplere tevessül etmek istiyoruz. Yani aracılar koymamız lazım. Kendimiz ilgilenemiyoruz"  demişti.


  http://www.radikal.com.tr/116307011630706

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Çok Gülerim. - Clear

  Önce bir yorumcuya "düzeltme" yapayım.Akgündüz'ün adı "FaZıl" değil,FaDıl'dır.Her zaman ki gibi "okuma sorunu" olsa gerek.Her neyse gelelim sadede,her ikisinin de sempatizanı ya da taraftarı değilim ama ben Cüppeli'yi,nüktedanlığından ötürü severim.Nüktelerine çok gülerim.Bir gün tv ekranında Fatih Altaylı'nın programına katılmıştı.Altaylı kendisine "Ya hocam havuzlu villanız varmış,gerçi misafir ağırlamakta kullanıyormuşsunuz ama o havuza da tonlarca su doluyor,bu israf değil mi?" sorusunu yöneltince,Cüppeli Ahmet Hoca beni gülmekten yerlereyatıran şu yanıtı vermişti "Elin çobanı bir sürü camızı dereye sürüyor,tonlarca suyu kirletip helak ediyor,bu israf ve günah olmuyor da benim havuzun ki mi oluyor?".Benzer bir nükte de bu haberde var,"STV seyredenler küfre girer(yani kafir olur)" demiş Cüppeli Hoca ve sonra da kendisi aynı kanalda programa katılmış.Her halde,sadece seyretmeyi kastediyor,programa katılmayı değil,yani katılmak mübah ama izlemek günah...

  Jet Savaşları - X120

  İlkokul müsamerelerinden fırlamış gibi cübbeyle sarıkla dolaşan jet skici bir din simsarıyla, bir araba prototipini gösterip milletin parasını iç etmiş Jet Fsdıl çıkar kavgasına tutuşmuş da, birbirlerini omurgasızlıkla, dürüst olmamakla falan eleştirmişler. Hayret ki ne hayret!

  JET FADIL... - yunuskoc001

  Cübbeli'nin ilmine/itikadına ve bilgisine sözüm yok. Bırakın yurt dışını ülkemde kıt kanaat geçinen insanlar olduğunu, hatta aç açıkta(Suriyeliler) yatan insanlar olduğunu bile bile Fadıl'ın kirası 10.000 TL olan konutlarda ŞATAFAT içinde yaşayacağı konutların reklamını YAPMAMAMALI Cübbeli Ahmet. İslam şatafattan, lüksten uzaktır. Hele ki açlığın kol gezdiği bu devirde...Hz. Muhammetin ilk eşi Hz. Hatice çok varlıklı olmasına rağmen örnek insan Hz. Muhammet gayet sade bir hayat yaşamıştır. Sözün özü:Yiyiniz içiniz ama İSRAF etmeyiniz.

  Asıl beyinlere bak - gunesekosan

  Tiplere bak demiş yorumcu bir arkadaş ve Atatürk dönemi görünümüyle karşılaştırmış. Bir insanın en son eleştirilecek yanıdır dış görünümü. Bu adam laiklerden ziyade dindar insanları rahatsız etmeli hatta. Bir standupçı gibi, özellikle mahrem konularda, konuşunca halkın sempatisini kazandı ve bu popülerliği onu reklam yıldızlığına kadar götürmüş. Paraya para demiyordur eminim. Yani bir din adamının reklam yıldızlığına şaşırmayıp, sakalını cüppesini görmek ancak "dünyanın yuvarlak olduğunu bilmeden gündüzle geceyi anlamaya çalışan" yurdum Kemalist zihniyetinin bakış açısı olacaktır tabi.

  tiplere bak - muhammedaliclay

  Türkiye'ye yakışan tiplermi? Birde Atatürkün 80 sene önceki resimlerine bakın, yazık be ülke nereden nereye gitmiş, ülkeyi bu kafaya bırakan herkes inşallah afganistanda zorunlu burka giyinir!!!

  Dusman?? - egeli67

  Jetpa'nin kerameti kendinden menkul para gozlu sahibi Fazil, Cubbeli Ahmet Hocayi dusmanimin televizyonuna cikti diye reklam butcesinden cikarmis. Bu adam ben Islami sermayeyi temsil ediyorum ayaklariyla saf Muslumanlarin parasini carcur etmedi mi? Etti ama herhalde cemaatten cok para alamamiski takmis cemaate. Bence Cubbeli adina iyi olmus.