Fadime Şahin'in yeni kimliği ortaya çıktı

Fadime Şahin'in yeni kimliği ortaya çıktı
Fadime Şahin'in yeni kimliği ortaya çıktı
Malatyalı sinema yönetmeni Gani Şavata'nın 600 bin lira harcayarak çektiği '28 Şubat' dönemi konu alan 'Qüfür' adlı sinema filminin gösterimini durdurmak isteyen Fadime Şahin'in değiştirilen yeni ismi karara yansıdı

MALATYA - Malatyalı sinema yönetmeni Gani Şavata'nın 600 bin lira harcayarak çektiği '28 Şubat' dönemi konu alan 'Qüfür' adlı sinema filminin gösterimini durdurmak isteyen, dönemin önemli aktörlerinden Fadime Şahin'in talebini reddeden mahkeme , filmin gösterime girmesinin yolunu açtı. Ancak bu süreçte ilginç bir gerçek ortaya çıktı, mahkemeye başvuran Fadime Şahin'in değiştirilen ismi kararda yazıldı. Fadime Şahin'in ismini Tuğba A.Y. olarak değiştirdiği öğrenildi.

28 Şubat sürecinin en önemli aktörleri arasında yer alan ve Aczimendi lideri Müslüm Gündüz ile basılması olayıyla gündeme gelen Fadime Şahin, Gani Rüzgar Şavata'nın 'Qüfür' adlı sinema filmini hazırladığını basından öğrenince İstanbul 15'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurdu. Vekili avukat Hülya Tekin tarafından hazırlanan başvuru dilekçesinde, müvekkilinin görüntüsü kullanılmak suretiyle izinsiz çekilen 'Qüfür' sinema filminde kişilik ve anayasal haklarına saldırı yer aldığını, filmin çekilirken hiçbir şekilde müvekkilinin haberinin olmadığını, filmin reklamının yapılarak müvekkilinin zor durumda bırakıldığını, telafisi güç zararlara sürüklendiğini bu nedenle her türlü şikayet ve tazminat haklarının saklı kalmak kaydı ile filmin gösterime sokulmasının tedbiren önlenmesi ve vizyona girmesine engellenmesini talep etti.

Mahkeme ise yapılan incelemede, söz konusu filmin günümüzde kamuoyunun ilgisini çeken 28 Şubat dönemine ilişkin olduğu belirtilerek, 'Qüfür' adlı filmin kişilik haklarına saldırı nedeniyle gösterime girmesinin durdurulması isteminin yasal koşulları oluşmadığından reddine karar verdi.

GERÇEK ADI KARARDA YER ALDI

Açık adresi bulunamayan Fadime Şahin'in yerine avukatı Hülya Tekin'e tebligat yapılırken, kamuoyunun Fadime Şahin olarak bildiği kadının değiştirdiği ismi de kararda yer aldı. Fadime Şahin'in adını 'Tuğba A.Y.' olarak değiştirdiği ve bu isimle kişilik haklarına saldırı gerekçesiyle dava açtığı ortaya çıktı.

Sinema Yönetmeni Gani Şavata, Fadime Şahin'le karşılaşmak isterken Tuğba A.Y. ismiyle karşılaştıklarını belirterek, "Qüfür filmine tam 600 bin lira harcadık. 28 Şubat'tan beslenenler ve bu dönemin karanlık adamları filmimize engel olmak istiyor. Bu engellerden birini daha yargı kararıyla aştık. Çarşamba günü İstanbul Beyoğlu'nda sinemalarda galamızı yaparak gösterime gireceğiz. Fadime Şahin veya Tuğba A.Y. en azından yargıda tanıştı" dedi.(dha/Mikail Pelit)


  http://www.radikal.com.tr/113066211306622

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ne Güzel Günlerdi - ibretnüma

  Eskiden, Fadime Şahin ağlardı da ağlardı. Özkök'ün Hürriyeti'nde, bilimum kanalda (Özellikle Reha Muhtar) boy gösterirdi. Müslüm Gündüz önderliğindeki tiyatro topluluğu "Aczimendilere" büyük darbe vurdu hanfendi. Medusa darbesi medusa başka bir şey değil. Ergenekon falan hiç değil.

  Ölümcül Tiyatro... - nitemtran

  Düşünsenize, değerli basınımız, askerin mevcut seçilmiş hükümeti darbeyle devirmesi için, darbeye bahane yaratmak için tamamı düzmece bir tiyatro sahneye koyuyor.Fadime, dindar bir kadın, aslında alkolik bir hapçı olan Kalkancı'da dinci hoca olarak tasarlanıyor ve bu tiyatro günlerce TV'lerde gösteriliyor.Sonra asker hükümeti deviriyor, görev tamamlanıyor. Derin devletin ayarladığı insanlara gerekli diyetler ödeniyor. Öyle ki Fadime şahine, başı açılmış şekilde bankada para, yeni bir kimlik ve vatandaşlık numarası sağlanıyor,iş de verilerek başka bir şehirde ikamet imkanı sağlanıyor.Ergenekon yok diyenlere armağan olsun.