Fail, heyecanlı bir Rum öğrenci

Yunanistan'daki Evelpidon Harp Okulu'nda Türk bayrağına yapılan saygısızlık olayına Kıbrıslı bir Rum öğrencinin adı karıştı.
Haber: YORGO KIRBAKİ / Arşivi

ATİNA - Yunanistan'daki Evelpidon Harp Okulu'nda Türk bayrağına yapılan saygısızlık olayına Kıbrıslı bir Rum öğrencinin adı karıştı. Evelpidon Harp Okulu nükleer fizik öğretim üyesi ve aynı okulun Nükleer ve Atom Fizik Laboratuvarı Başkanı Dr. Teodoros Liolios, Apoyevmatini gazetesindeki yazısında, okuldaki olaydan ve adını açıklamadığı bir Rum öğrenciden bahsetti.
Liolios, şunları yazdı: "Heyecanlı Kıbrıslı öğrenci hiçbir şekilde Türkiye'nin milli sembollerini incitmeyi düşünmedi. Ancak, herkesin anlayacağı gibi Kıbrıslıların Türk harp okulları öğrencilerine karşı farklı bakış açıları var. Aralarındaki (Türk öğrencilerle) tartışma, daha soğukkanlı olan diğer meslektaşlarının dikkatinden kaçıp küçük bir söz düellosuna dönüştü. Kıbrıslı öğrenci saflığıyla gayriihtiyari sürüklenip Türklerle kavga etti."
Liolios, Türk öğrencilerinin de söz düellosunda payı olduğunu öne sürerek, Rum öğrenciyi mazur göstermeye çalıştı. "Türk bayrağının ortaya nasıl çıktığı ve bu olaya nasıl karıştırıldığı hâlâ karanlık" diyen Liolios,
okulu terk eden Türk öğrencilere 'Dönün' çağrısı yaptı.


    http://www.radikal.com.tr/8476678476670

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.