Faruk Süren ifade verdi

Toprak Yatırım Bankası'na verilen iki çekin karşılıksız çıktığı gerekçesiyle açılan davada, hakkında gıyabi tutuklama kararı alınan işadamı Faruk Süren, İstanbul Adliyesi'nde ifade verdi.

Toprak Yatırım Bankası'na verilen iki çekin karşılıksız çıktığı gerekçesiyle açılan davada, hakkında gıyabi tutuklama kararı alınan işadamı Faruk Süren, İstanbul Adliyesi'nde ifade verdi. Süren'in gıyabi tutukluluğu kaldırıldı. Süren'in ifadesinde, Plastaş Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Transtürk Holding'in yöneticisi olduğunu belirttiği ve "Ben günlük işlerle uğraşmam.
Önüme gelen çeklerde Genel Müdür'ün imzasını gördüğümde ben de imza atarım. Dava konusu çekler de teminat çekleridir" dediği öğrenildi. Sonradan bankaya verilen bu çeklerin üzerindeki imzanın kendisine ait olduğunu söyleyen Süren, söz konusu borcu ödemek için süre istedi. İstanbul 6'ıncı Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki davanın dünkü duruşmasında, 'ifadesinin alınabilmesi
amacıyla', CMUK'un 223'üncü maddesi uyarınca hakkında gıyabi tutuklama kararı alınan Süren'in gıyabi tutukluluğu, ifade vermesinin ardından kaldırıldı. Süren, yaklaşık 20 dakika sonra, yine adliye binasının arka kapısından çıktı. Faruk Süren ile birlikte hakkında gıyabi tutuklama kararı çıkarılan davanın diğer sanığı Burak Altunterim'in gıyabi tutukluluk hali ise henüz ifade vermediği için devam ediyor.