Fatih Altaylı'ya Mekteb-i Sultani tepkisi

Fatih Altaylı'ya Mekteb-i Sultani tepkisi
Fatih Altaylı'ya Mekteb-i Sultani tepkisi
Galatasaray Lisesi mezunu, bir dönem lisede Fransızca öğretmenliği de yapan sanatçı Attila Demircioğlu, bir diğer 'Mektepli' Fatih Altaylı'ya tepki gösterdi.

Radikal.com.tr - Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı'dan 4 dönem büyük olan Demircioğlu'nun bir sosyal paylaşım sitesine koyduğu yazı binlerce kişi tarafından paylaşıldı.

Aynı yazı çeşitli Galatasaraylı mezunlarının mail gruplarında paylaşılırken "Gerçek Galatasaray Lisesi bu" başlıklı bu fotoğraflar da çok konuşuldu

İŞTE O YAZI:
Fatih,
Ben GS Lisesi'nden Attila Demircioğlu.. 109 mezunu..
Geçen yıl GS Üniversitesi'ne konuşmacı olarak geldiğinde, sözün bir yerinde eski gazetecilerden özellikle de Hasan PULUR'u örnek vererek "Bunlar artık S....SİNLER!.." demiştin. Kulaklarıma inanamamıştım.. Onca gencin, öğretim üyesinin karşısında ağzından bu aşağılık sözler çıkmıştı. Senin adına bir Galatasaraylı olarak ben utanmıştım.

Bu gün senin gazeteciliğinin karşısında bir kez daha utandım.. Yerin dibine geçtim. İster inan ister inanma gözümden yaş geldi..
Hayretimden.. Üzüntümden.. Senin de GALATASARAY camiasından biri olmana lanetimden... Kahrımdan.. 20. yüzyılın ilk kurtuluş savaşına sınıftaki sıralarından, yatakhanelerden, baba evlerine bile uğramadan, helalleşmeden fırlayıp koşan şehitlerin kemiklerinin sızısını kendi kemiklerimde hissettim.. İnan...

Başında bulunduğun kanal, Türkiye'nin dört bir yanında gencecik öğrenciler gaza boğulurken, takma bacağını sallaya sallaya ciğerleri yanan adam feryatlar içinde kıvranırken, yiğitler yiğidi bir adam "Evime ekmek götürmek istiyorum, yeter!.." diye bağırırken, olan bitenin umurunda bile olmadı..

Senin Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde öğrencilerine öğrettiğin gazetecilik bu muydu? "Aman ha çocuklar, doğruyu değil, borusunu öttürdüğünüz patronun haberini yazın" diye mi anlattın gazeteciliği? (Gerçi sen öğrencilerine bu lafı çok daha düzeyli bir üslupla söylerdin kuşkusuz... Bizim Üniversitemizdeki konuşmanda Hasan Pulur'a seslenişin gibi).

Sözü fazla uzatmayayım.. Zaten sana yazarak seni kale almış olmaktan dolayı şu anda kendime nasıl kızıyorum anlatamam.

Hadi Fatih,
Gel sen sen ol, hayatında bir kez adam olup, o sevgili Hasan PULUR'a dediğini sen yap.. Kurtar bizi senden.
1663 Attila Demircioğlu (109)


  http://www.radikal.com.tr/113609411360945

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yediğin Ekmeğe Tükürmeyecen be Üstad ! - mehmetmavi

  Bu millete anlam veremiyorum birde sosyal medya kullanarak :) 15 sene önce sosyal medyamı yoktu? Vardı. Japonyada ışık hızında internet vardı Türkiye'ye yeni geliyor. Paran varsa gelir paran yoksa gelmez. Eskiden sanatçı olupta sosyal medyayı bilmeyenler şimdi sosyal medyadan akıl vermeye çalışıyorlar.Özgürlüğü seveyim. Bir hafta twitter kapansa kıyamet kopar. Eskiden hep kapalıydık be üstad yediğin ekmeğe tükürmeyecen be üstad.

  galatasaraylılardan zalim'e destek çıkmaz. - sktk60

  galatasaraylılar kütahyalıyla, altaylıyı galatasaraylılıktan çıkarın.

  sevgili - bedoözgür

  fatih sen bu yazıları oku ve senin için hangi cümleleri kurduğumuzu hayal et :)

  Ben de utanıyorum seni anmaktan. - Kayzer1420

  Fatih ALTAYLI, her medyanın yaptığı gibi job,sopa,gaz, çivili sopa... yiyen insanları göstermek yerine Başbakan her konuşma yaptığında ''son dakika,flash haber'' şeklinde haber yapanlar grubuna geçmiş bulunmuş olup birde bu da yetmezmiş gibi Tayyip'in nerdeyse ayaklarına kapanacak idiniz.Yemin ederim sizin gibi insanlardan utanıyorum.Bir de Marmara Üniversitesinde ders veriyorumuş.Tanrım sen yardım et o insanlara!

  atilla demircioğlu - hulya cayar

  "bu çocuklar büyüyecek, bu çocuklar büyüyecek, bu çocuklar..." siz o zaman korkun! 10 numarasın atilla!