Fatih Belediye Başkanı Demir'den geçmiş olsun ziyareti

Fatih Belediye Başkanı Demir'den geçmiş olsun ziyareti
Fatih Belediye Başkanı Demir'den geçmiş olsun ziyareti
Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samatya'daki şüpheli saldırıların ardından Surp Kevork Ermeni Kilisesi'ne giderek geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

İSTANBUL - Saldırıya uğrayanların ailelerinin de hazır olduğu görüşmede Mustafa Demir yaşanılanlardan üzüntü duyduklarını belirterek, şunları söyledi:

"İstanbul’un sahip olduğu kadim medeniyetlerin vazgeçilmez unsurlarından bir tanesi de Ermeni kardeşlerimiz, ermeni dostlarımız. Bu menfur saldırı kabul edilemez. Şiddetle reddettiğimiz bu saldırıyı ümit ediyorum ki bir topluma karşı olmuş organize bir hareket olduğunu inşallah öyle bir şey yoktur. Bununla ilgili emniyet güçlerimiz de zaten çalışıyorlar. Bizim huzurumuzu bozacak, Samatya’nın huzurunu bozacak ve ülkemizin huzurunu bozacak, ülkemizin yurtdışında görüntüsünü sıkıntı içerisine düşürecek bu tür saldırıları nefretle kınıyoruz. Size de sabırlar diliyorum."

‘BU BARIŞ ORTAMINI HİÇ KİMSE BOZAMAYACAKTIR’

Surp Kevork Ermeni Kilisesi Vakfı Başkanı Yesayi Demir de, sürekli emniyet ile görüştüklerini kaydederek, "Olayın gidişatını ve ortaya çıkmasında etkileyici unsunlar var. Bu barış ortamını hiç kimse bozamayacaktır" dedi.

Saldırıda hayatını kaybeden Maritsa Küçük’ün oğlu da acısını Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ile paylaşarak, "Annemin o halini ben gördüm. Allah düşmanımın başına vermesin" şeklinde konuştu.

6 Ocak’ta kaçırılmaya çalışıldığı iddia edilen S.A. da başına gelen olayı tekrar Mustafa Demir’e anlattı. Saldırıya uğrayan ve hastanede tedavi gören Sultan Aykar’ın ağabeyi A.Y’da "Bu örgütlenmiş bir iş değildir. İnsan olan yerde herşey olur. Türkiye ’nin birçok yerinde saldırılar oluyor. Belli bir kesime yönelik yapılan bir dava yok. Bu memleketin her yerinde her gün bir cinayet oluyor" dedi. Bu sözlere saldırıya uğrayan Sultan Aykar’ın damadı da Istepan Etik ise tepki gösterdi.(dha/Serpil Kırkeser - İdris Tiftikçi)