Fatih Belediyesi'nde temizlik yaptılar!

Fatih Belediyesi'nde temizlik yaptılar!
Fatih Belediyesi'nde temizlik yaptılar!
Fatih'te, "17 Aralık Operasyonu"na dikkat çekmek amacıyla MHP'li bir grup, Fatih Belediye Başkanlığı önüne geldi. Yanlarında getirdikleri pankartları belediyenin camlarına asan kalabalık, belediye önünü süpürerek eylem yaptı.

İSTANBUL - Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP )’li bir grup, yolsuzluk ve rüşvet operasyonuna dikkat çekmek amacıyla Fatih Belediye Başkanlığı’na doğru yürüyüşe geçti. Operasyon kapsamında gözaltına alınan Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir aleyhine sloganlar atan grup, belediye önüne geldi. Burada bir süre sloganlar atan kalabalık, daha sonra yanlarında getirdikleri süpürgelerle belediyenin önünü temizledi.

 

 

Fatih Belediye Başkanı Demir'in avukatı: Bilal'in B'si bile sorulmadı

Camlara da su dökerek yıkayan grup, ardından belediye önünde basın açıklaması yaptı. Grup adına basın açıklamasını okuyan MHP Fatih Belediye Başkan Adayı Metin Örel, “ Türkiye 17 Aralık sabahına cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluk ve rüşvet ile uyandı. İddialar çok büyüktür. Acı olan, bu yolsuzluğu yapanların kamu görevlileri ve bakanların olmasıdır” diye konuştu. Basın açıklamasının ardından eylemciler İstiklal Marşı’nı okuyarak dağıldı. Eylemcilerin cama yapıştırdıkları pankartlar ise belediye görevlileri tarafından toplandı. (Süleyman KAYA/DHA)