Fatih cinayetleri zanlısına saldırdılar

Gözaltına alınan şüpheli Deniz Ş. emniyet çıkışında ölenlerin yakınlarının saldırısına uğradı

İSTANBUL - Fatih 'te dün akşam 3 kişinin öldürüldüğü cinayetlerle ilgili aranan Deniz Ş. gözaltına alındı. Fatih Asayiş Büro Amirliği'ne getirilen şüpheli, işlemlerinin ardından sağlık kontrolüne götürülmek üzere emniyetten çıkarıldı. Bu sırada ölenlerin yakınları Deniz Ş.'ye saldırdı. Deniz Ş., polis aracına güçlükle bindirilerek uzaklaştırıldı.

Fatih'te 2 saat içinde birbirine yakın yerlerde öldürülen Songül Polat, Aziz Caner Emre ve Yaşar Deli cinayetlerinin birbirleri ile bağlantılı olduğu tespit edildi. Olaya ilgili soruşturmayı sürdüren polis 3 cinayet olayıyla ilgili öldürülen Songül Polat'ın erkek kardeşi Deniz Ş.'nin arandığını söyledi. Daha önceden 20'ye yakın polise geliş kaydı bulunan Deniz Ş.'nin 2013 yılında cezaevinden çıktığı tespit edildi. Yedikule Mermer Kule sokak üzerinde saat 15.00 sıralarında meydana gelen cinayette evli ve iki çocuk annesi 37 yaşındaki Songül Polat, kullandığı cipin içinde başından silahla vurularak öldürüldü. Polis olay yerinde yaptığı incelemede 3 adet boş kovan buldu. Bu cinayetten 1 saat sonra 26 yaşındaki Aziz Caner Emre Silivri Kapı caddesi, No. 32'deki Dokurhan isimli eski bir handaki odada başından silahla vurularak öldürüldü. İki olaydan kısa bir süre sonra da üçüncü saldırı olayı gerçekleşti. Saat 17,00 sıralarında 39 yaşındaki Yaşar Deli, Kocamustafapaşa Meydanı'nda uğradığı satırlı saldırıya uğradı. Ağır yaralanan Yaşar Deli kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

ÖLDÜRÜLENLER ARKADAŞ ÇIKTI
Cinayetlerin peş peşe işlenmesi dikkat çekerken İstanbul polisi alarma geçti. Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri olayla ilgili başlattıkları soruşturmada kısa sürede üç cinayetin birbiri ile bağlantılı olduğunu tespit etti. Polis handa öldürülen, Aziz Caner Emre ile satırla öldürülen Yaşar Deli'nin birbirlerini tanıdıklarını belirledi. Her iki arkadaşın da cinayet, uyuşturucu bulundurmak, adam yaralamak gibi suçlardan defalarca polise geliş kayıtları bulunduğu öğrenildi.

ŞÜPHELİ YAKALANDI
Olayla sürdürülen soruşturmada polis üç cinayetin de faili olarak öldürülen Songül Polat'ın erkek kardeşi Deniz Ş.'yi aramaya başladı. Deniz Ş.'nin aynı semtte oturan öldürülen Aziz Caner Emre ile Yaşar Deli'nin arkadaşı olduğu tespit edildi. Deniz Ş.'nin de emniyet müdürlüğüne kayıtlarına göre cinayet, adam yaralamak uyuşturucu bulundurmak suçlarının aralarında bulunduğu suçlardan yaklaşık 20 kez polise geliş kaydı olduğu belirtildi. Deniz Ş.'nin 2013 yılında cezaevinden çıktığı belirlendi.Deniz Ş. polisin operasyonuyla Silivrikapı'da gözaltına alınarak Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

9 MM ÇAPINDA TABANCAYLA ÖLDÜRÜLMÜŞLER
Öte yandan yapılan incelemede özel bir hastanede doğum fotoğrafçısı olarak çalışan Songül Polat ile Aziz Caner Emre'nin 9 mm çapında tabancayla öldürüldüğü tespit edildi. Olay yerlerinden elde edilen boş kovanlar incelenmek üzere polis kriminal laboratuarına gönderildi. Yapılacak olan incelemede cinayetlerde kullanılan silahın aynı olup olmadığı tespit edilecek. Bazı görgü tanıkları da cinayetin sebebinin "Dedikodu" olabileceği yönünde bilgi verdiklerini belirtirken, Emniyet Müdürlüğü yetkilileri olayların faili olduğu tespit edilen Deniz Ş.'nin sorgusunun ardından olayların kesin sebebinin belirleneceğini söylediler. (İbrahim AKTÜRK-ALİ AKSOYER-Taner YENER/DHA)

2 saatte üç cinayet: Fatih'te seri katil mi var?