'Fatih' için geri sayım başladı

'Fatih' için geri sayım başladı
'Fatih' için geri sayım başladı

Kanal D’nin yeni yayın döneminde ekrana getireceği yeni dizisi ‘ Fatih ’le ilgili ilk bilgiler gelmeye başladı… Yönetmenliğini Merve Girgin’in yaptığı, senaryosu Funda Çetin ve Pınar Uysal tarafından kaleme alınan dizinin başrollerini Mehmet Akif Alakurt, Seda Akman ve Gamze Özçelik paylaşıyor. Kadroda ayrıca Müjde Uzman, Birkan Sokullu, Salih Bademci, Alma Terzic, Reha Özcan ve Tamer Levent gibi isimler yer alıyor.
Dizinin konusu ise şöyle: Konstantiniyye’nin fethiyle Doğu Roma’nın bağrına Osmanlı sancağını diken Fatih Sultan Mehmet, bu kez gözünü Batı Roma’ya çevirir. Venedik’in en önemli kalelerinden biri olan Egriponte’yi ele geçirir. Venedik ve Papalık, bir yandan Fatih’i çeşitli suikastlarla ortadan kaldırmayı denerken Vlad Tepeş’i Fatih’in önüne sürerler. Diğer yandan da Osmanlı’nın doğu komşularıyla kirli ittifaklara girerler. Fatih, gözünü Kızıl Elma’ya (Batı Roma’ya) dikmişken, Akkoyunlular ve Karamanoğulları’yla da mücadele edecek; Karamanoğulları’nı ortadan kaldırıp, Akkoyunlular’a unutamayacağı bir yenilgi tattıracaktır.
İstanbul ’un fethinden sonra kurduğu devleti, cihan imparatorluğuna çevirmek isteyen Fatih imparatorluğun ömrünü uzatacak kanunlarla da devlet yapısını sağlamlaştırmak ister. Bu esnada şehzadeler Bayezid, Mustafa, Cem ve valideleri Gülbahar, Çiçek ve Gülşah arasında gizliden gizliye süren rekabet, daha açıktan ve üst boyutlara taşınır.


  http://www.radikal.com.tr/114541411454142

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  PARASI COK OLANIN AKLI NEDEN KIT OLUR? - Equalizer001

  Muhtesem Suleyman'in seyirci kaybettigi bu gunlerde. Fatih dizisine baslamak akil kari bir is degil. Tarihi filimleri seyretmekten bikan seyrici; vurmali-kirmali-oldurmeli sahneler yerine, akilsal ve duygusal sahneleri tercih etmeye basladi. Diziyi Finans eden yatirimci parasinin ustune bir bardak maden suyu icmeye hazir olsun.

  Övünmek - vancetti

  Hep işgal ettiğimiz yerlerle övünürüz. (Kafir) Kuduz aşısı, Antibiotik, Elektrik, Atomu parçalama, Telefon, İnternet, Uzaya insan gönderme vs. ile övünür. Ekşi sözlük 1453 ü "İyi çocuklar Fetih, Kötü çocuklar işgal der" diye tanımlıyor. Yer yüzünde işgal ettiği topraklarla övünen başka ulus varmıdır bilmiyorum. Elbette olayı o günün koşullarında değerlendiriyorum. Elbette o gün güçlü olan kazanıyordu. 560 yıl sonra bunlarla övünmek bana tuhaf geliyor.