'Fatih' için geri sayım başladı

'Fatih' için geri sayım başladı
'Fatih' için geri sayım başladı

Kanal D’nin yeni yayın döneminde ekrana getireceği yeni dizisi ‘ Fatih ’le ilgili ilk bilgiler gelmeye başladı… Yönetmenliğini Merve Girgin’in yaptığı, senaryosu Funda Çetin ve Pınar Uysal tarafından kaleme alınan dizinin başrollerini Mehmet Akif Alakurt, Seda Akman ve Gamze Özçelik paylaşıyor. Kadroda ayrıca Müjde Uzman, Birkan Sokullu, Salih Bademci, Alma Terzic, Reha Özcan ve Tamer Levent gibi isimler yer alıyor.
Dizinin konusu ise şöyle: Konstantiniyye’nin fethiyle Doğu Roma’nın bağrına Osmanlı sancağını diken Fatih Sultan Mehmet, bu kez gözünü Batı Roma’ya çevirir. Venedik’in en önemli kalelerinden biri olan Egriponte’yi ele geçirir. Venedik ve Papalık, bir yandan Fatih’i çeşitli suikastlarla ortadan kaldırmayı denerken Vlad Tepeş’i Fatih’in önüne sürerler. Diğer yandan da Osmanlı’nın doğu komşularıyla kirli ittifaklara girerler. Fatih, gözünü Kızıl Elma’ya (Batı Roma’ya) dikmişken, Akkoyunlular ve Karamanoğulları’yla da mücadele edecek; Karamanoğulları’nı ortadan kaldırıp, Akkoyunlular’a unutamayacağı bir yenilgi tattıracaktır.
İstanbul ’un fethinden sonra kurduğu devleti, cihan imparatorluğuna çevirmek isteyen Fatih imparatorluğun ömrünü uzatacak kanunlarla da devlet yapısını sağlamlaştırmak ister. Bu esnada şehzadeler Bayezid, Mustafa, Cem ve valideleri Gülbahar, Çiçek ve Gülşah arasında gizliden gizliye süren rekabet, daha açıktan ve üst boyutlara taşınır.