Fatih'e eşçinsel iması Pelin Batu'yu sanal alemin gündemine oturttu

Fatih'e eşçinsel iması Pelin Batu'yu sanal alemin gündemine oturttu
Fatih'e eşçinsel iması Pelin Batu'yu sanal alemin gündemine oturttu
Drakula "Kazıklı Voyvoda"nın konuşulduğu televizyon programında Pelin Batu'nun Fatih Sultan Mehmet'in eşcinsel olduğunu ima etmesi sanal alemi sarstı. Twitter dünya listesinde Pelin Batu en çok konuşulanlarn arasına girdi

Radikal.com.tr - Habertürk'te Pelin Çift'in sunduğu Öteki Gündem programına Milliyet gazetesi yazarı Pelin Batu'nun çıkışı damga vurdu,

"Kazıklı Voyvoda"nın konuşulduğu sırada Drakula'nın kardeşi Yakışıklı Radu'dan bahsedilirken 'Dedikodulara sebep veren Radu ' diyen Pelin Batu, Pelin Çift'in 'Ne gibi dedikodular?' sorusunu sormasına şu yanıtı verdi: " Fatih ile ilişkisi olduğu iddia edilen Radu, ama kaynaklarda rastlanmamakla beraber böyle dedikoduların olduğu bir kişi."

'Nerede bu kaynaklar' sorusu üzerine Pelin Batu şöyle konuştu: "Tabi ki değişik kaynaklarda daha sonra ortaya çıkmış dedikodular. Şimdi insanlar tarihi karakterlerle ilgili böyle şeyler söylenince çok infial yaratıyor. Dikkati konuşmak lazım. Tabi ki bu dedikodular Fatih'ten sonra üretilmiş hikayeler."


  http://www.radikal.com.tr/1120900112090022

  YORUMLAR
  (22 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Tarihçi mi? Bu Ne İlgi? - Clear

  Klasik ezber yumurtlayan biri "tarihi bilmek lazımmış,bilmeden konuşulmazmış,üstad(!) tarih okumuşmuş" gibi zıvalarla "yavuz hırsız ev sahibini bastırır" misali baskın çıkmaya çalışmış.Her okuyan "çi" mi oluyor? Ben de altı yıl tıp tahsili yaptım üstüne üstlük beş yıl da ihtisas yaptım ve tek dal üzerine uzman oldum.Ama hiçbir tıp otoritesinin (Hippocrat'tan İbn-i Sina'ya hatta Alexandre Flemming'e kadar) cinsel kimliğini,bırakın gündeme getirmeyi, merak etmek bile aklımdan geçmedi.Bu ne ilgi böyle?

  4 iftira 1 doğruyu götürmez - PAN-ZEHİR

  Fatih İstanbul'u aldı eş cinsel dediler, Kanun-i dünyayı titretti,at sırtında seferden gitti, zampara yaptılar, Abdülhamid'e , dünyaları verdiler ama tek bir çakıl taşını bile Sionistlere satmadı Kızıl Sultan dediler, Vahdettin milli mücadeleyi destekledi, ülkeyi terk ederken kaşıkçı elmasını alsa 4 sülalesi zenginlik içinde yaşardı, milletimin emanetidir dedi ve almadan gitti, adama vatan haini dediler (Bülent Ecevit değildir deyince bazılarının aklı çıktı). Demem o ki ; biz kimin ne olduğunu iyi biliriz, bu saçmalıklara çanak tutan bazılarınızın da ne olmadığını iyi biliriz. Osmanlı'nın da yanlışı çoktur amma velakin 4 iftira 1 doğruyu götürmez.

  Bir cagi kapatti bir cagi acti - 14Bernard

  Nasil bir cinsel yasam tercihi vardi; kimi ilgilendirir.Istanbulu feth etti, Orta Cagi kapatti Yeni Cagi acti.Gerisi bla bla.Insanlar nekadar merakli bla bla ya.Fransa krali Henry 3 de escinselmis,daha cok var boyle.Ne yapacagiz disliyacakmiyiz.Bu da bir genetik gercek degilmi?

  PELİN BATU'YA ŞOK DAVA !!! - ofbildirici42

  PELİN BATU hakkında Padişahlara ''eşcinsel'' benzetmesi yaptığı gerekçesi ile suç duyurusu'nda bulundum.Çünkü bu kadın gündeme gelmek ve ilgi odağı olmak için saçma sapan şeylerle ekran karşısına çıkıyor.5N1K 'da benim de karşıma çıkmıştı.

  Tarihe bakışımız bugünü yaşantılayışımızı belirliyor - thinkerbell

  Kardeş katli, bize ilköğretim kitaplarında Fetret döneminden sonra anlatılmış ve hepimiz bunun zamanının müthiş bir siyasi manevrası olarak belletilmiştir. Fatih'in kardeş katlini kanunlaştırmadığı yönünde (bunun Şeri hukuka uygun olmaması vs. gibi nedenlerle) fikir belirtenler olmakla birlikte, uygulamanın gösterdiği ve tarih doktrininde kabul gören görüş budur. Ayrıca, bizzat ilköğretim eliyle Osmanlı'nın kanlı fetihlerini sanki oralardaki halklara, kültürlere bir lütufmuş gibi şevkle içselleştirmemiz sağlanmıştır. Yine Osmanlı'nın duraklaması, gerilemesi ve yıkılması yönetim sisteminin kötü olmasındansa, kadınların sözhakkı almasına bağlanmış, bunlar hep ilköğretim eliyle bize belletilmiştir. Gelgör ki, iş iki insanın birbirini sevmesine, sevişmesine geldi mi yer yerinden oynar. Tarihe bakışımız/baktırılışımız bugünü yaşayış şeklimizi belirliyor, yazık...

  1 kaşık suda fırtına? - Taylan Aygar

  Bir söylentiye dayanarak kişinin gıyabında böyle birşeyin dillendirilmesini uygun bulmasam da eşcinsellik kötü birşey değildir, bir insan hem eşcinsel hem de çok büyük bir hükümdar ya da asker olabilir. Nitekim dünya tarihinde, Osmanlı tarihinde ve halihazırda söylentiden çok öteye geçmiş olanları mevcuttur. Bu onları daha kötü savaşçı ya da küçük hükümdar yapmamıştır.

  enteresan yorumlar.. - evetisyan06

  Fatih şöyle miydi böyle miydio bir tarafa ama yorumlara bakınca arkadaşların çoğu eşcinselliği modern olmanın şartı sayacaklar galiba:) Hani bu arkadaşlar her tercihe saygılı oldukları için böyleler herhalde diyecem ama eşcinselliği hoşgörmeyenlere karşı takındıkları tavrı görünce öyle her fikre saygılı falan da diyemiyorum. Çünkü bakıyorum "bağnaz, yobaz" gibi sıfatlar yapıştırılıyor. Bu durumda geriye tek ihtimal kalıyor gerçekten bunlar eşcinselliği modernliğin bir görüntüsü olarak düşünüyorlar. E bu insanların nazarında modern olmamak modern olmaktan daha iyidir. Ancak şunu hatırlatmak isterim: eşcinselliğe duyduğunuz saygı kadar bu benim inancıma göre günahtır hoşgörmüyorum diyene de saygı duyun. Ha eşcinsel biri saygı duymasa anlarım çünkü olayın öznesidir de size ne oluyor? Nere gitti senin gibi düşünmeyene tahammül? Siz de ahlaksızlığın yobazlığını yapmış oluyorsunuz şu manzarada.