Fatih'te imam hatip protestosu

Fatih'te imam hatip protestosu
Fatih'te imam hatip protestosu
İstanbul Fatih'teki Gazi İlköğretim Okulu'nun mam hatipe dönüştürülmek istenmesine öğrenciler ve veliler tepki gösterdi.

İSTANBUL - Fatih'te, Gazi İlköğretim Okulu'nun imam hatipe dönüştürülmesine karşı çıkan öğrenci ve veliler okul önünde toplandı.
"Susmadık, kararlıyız, okulumuzu vermiyoruz" yazılı pankart açan grup, "Gazi bizimdir, bizim kalacak", "Susma ses çıkar, okuluna sahip çık" sloganları attı. Grup adına açıklamayı okuyan Okul Aile Birliği Başkanı Sündüz Keklik, "Buradan bütün yetkililere sesleniyoruz; Gazi İlköğretim Okulu'nu imam hatip yapma fikrinden vazgeçin. Bizler okulumuzdan asla vazgeçmeyeceğiz. Biz ısrar ve kararlılığımızı her koşulda gösteriyoruz. Çıkacak her türlü karara karşı da asla susmayacağız ve şimdiye kadar olduğu gibi tepkimizi, kararlılığımızı her yerde göstermeye devam edeceğiz. Buradaki sese kulak verin, bizler haklı bir mücadele sürdürüyoruz. Hayatımızın ve düzenimizin 3-5 kişinin masa başında aldığı kararlarla bozulmasına izin vermeyeceğiz" diye konuştu. 

KAYMAKAMLIĞA YÜRÜYÜŞ 

Açıklamanın ardından öğrenciler ve veliler sloganlarla Vatan Caddesi'nde bulunan Fatih Kaymakamlığı'na yürüdü. Burada gruptan bir 4 kişi kaymakamla görüşmek üzere binaya girdi. Yaklaşık 10 dakika sonra dışarı çıkan grup adına konuşan Eğitim -Sen 8 Nolu Şube Başkanı Mustafa Turgut, "İçeride kaymakamın olmadığını söylediler. Başka bir programı varmış. Biz mutlaka bugün görüşme talebinde bulunduk. Çünkü bu sürecin çok kısa olduğunu ve bizim taleplerimizi mutlaka dinlemesi gerektiğini ifade ettik oradaki yetkililere. Onlar da, bize randevu vereceklerini söylediler en geç yarına kadar" dedi. (Dilhun GENÇDAL-Özgür ARSLAN/DHA)