Fatih'te Mursi'ye destek gösterisi

Fatih'te Mursi'ye destek gösterisi
Fatih'te Mursi'ye destek gösterisi
Fatih'te toplanan bir grup, yarın yargılanacak olan Mısır'ın tutuklu cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin yargılanmaması için destek gösterisi yaptı.

ÖZGÜR-DER (Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği) üyesi yaklaşık 100 kişi saat 13.00'te Fatih'teki Saraçhane Parkı'nda toplandı. Tutuklu cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin yarın yargılanacak olmasını protesto için toplanan göstericiler ellerinde Mısır bayrakları ve Mursi fotoğraları getirdi. Eylemciler, "Darbeciler Mursi'yi yargılayamaz", "İslami hareket engellenemez", "Esir edilen Mursi değil Mısır halkının iradesidir" yazılı döviz açtı. Ayrı şekilde duran kadın ve erkek katılımcılar, "Defol Sisi seninleyiz Mursi", "Mursi'ye selam direnişe devam" şeklinde slogan attı.


Grup adına konuşma yapan ÖZGÜR-DER Başkanı Rıdvan Kaya, "Muhammed Mursi değil onu yargılamak isteyenler yargılanmalıdır. Çünkü onlar darbe suçunu işleyerek insanlık tarihine geçecek büyük bir hukuksuzluğa imza atmışlardır. Mutlaka gün gelecek bu darbeciler hesap verecek. Mısır halkı, Mursi'den yana islami hareketten yana tercih kullandığı için cezalandırılmaktadır. Darbeciler Mısır'da islami hareketi sindirmeye çalışıyorlar" dedi.


Katılımcılar, tutuklu TRT muhabiri Metin Turan'ın da serbest bırakılmasını istedi ve açıklamaların ardından parktan ayrıldılar.

DHA


  http://www.radikal.com.tr/115875111587513

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  mursi - mona_noyan

  Bu adama tek bir soru yeter aslında "kadınları meta olarak mı görüyorsun. Metalaştırma yasalarını bunun için mi destekledin" bu soru sorulursa bu muhalefetin ne diyeceğini merak ediyorum.

  //// - Al Capone

  Osmanliyi kovan Misir halkina mi destek ? Musluman muslumani kovana destek olur mu ?

  Neredesiniz.... - citizen

  Gösteriyse bu da gösteri. Neredeymiş bakalım kahraman polisimizin TOMAları, akrepleri, biber gazları. Neredeymiş bakalım kahraman polisimizin kendisi, neler yazmış bakalım tweet hesabına vali beyimiz...