Fatih'teki rehine krizi 4 saat sonra bitti

Fatih'teki rehine krizi 4 saat sonra bitti
Fatih'teki rehine krizi 4 saat sonra bitti
Fatih'te yaşayan Selahattin D. aynı evde yaşadığı 2 kardeşini pompalı tüfekle rehin aldı. Sokağı trafiğe kapatan polis Selahattin D.'yi ikna etmek için çalıştı. Kriz 4 saat sonra çözüldü.

Fatih'te Silivrikapı Mahallesi Alay İmam Sokak üzerinde bulunan 9 numaralı binanın birinci katında yaşayan 29 yaşındaki Selahattin D., aynı evde yaşadığı kardeşleriyle henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine Selahattin D., pompalı tüfekle evde bulunan iki kardeşini rehin aldı. Evdeki babaları da evden çıkarak durumu polise bildirdi.

BİNANIN KARŞISINDAKİ PARKTA ÇOCUKLAR OYUN OYNUYOR

Olay yerine gelen ekipler sokağı trafiğe kapattı. Olay yerine ambulans ekipleri de sevk edilerek burada hazırda bekletildi. Öte yandan, olayın meydana geldiği apartmanın hemen karşısındaki parkta çocukların oyun oynaması dikkat çekti.

'UYUŞTURUCU MADDE KULLANIYOR' İDDİASI

Haberi alır almaz binanın önüne gelen Selahattin D.'nin amcası Servet D., yeğenin uyuşturucu madde kullandığını, daha önce de bu nedenle tedavi gördüğünü söyledi. Bekar olan Selahattin D.'nin işsiz olduğu, bir süre önce cezaevinden çıktığı öğrenildi. Polisin  Selahattin D.'yi ikna etme çalıştı.

4 SAAT SONRA BİTTİ 

Kardeşlerini rehin alan 29 yaşındaki Selahattin D., polis ve ailesinin yoğun çabasıyla ikna oldu ve  kardeşlerini serbest bıraktı. Yaklaşık 4 saat süren kriz  sonrası teslim olan genç, ifadesinin alınması için polis merkezine götürüldü. Krizin sürdüğü dakikalarda Selahattin D.'nin elinde bir pompalı tüfeğin bulunması nedeniyle  özel harekat timleri de olay yerine sevkdedilmiş, karşı  apartmanın bir dairesine keskin nişancılar konuşlandırılmıştı. Rehine krizinin bitmesinin ardından polis yolu trafiğe açtı.

İbrahim AKTÜRK/İSTANBUL-DHA