Fatma Girik'in villası tuvaletle komşu!

Sinema oyuncusu ve eski belediye başkanı Fatma Girik, Bodrum Torba'daki villasına 50 metre uzaklıkta ormanlık alana konulan seyyar tuvaletlere savaş açtı.
Haber: YAŞAR ANTER / Arşivi

MUĞLA - Sinema oyuncusu ve eski belediye başkanı Fatma Girik, Bodrum Torba'daki villasına 50 metre uzaklıkta ormanlık alana konulan seyyar tuvaletlere savaş açtı. Fatma Girik "Ormana tuvalet konulmasını engellemeye çalışıyorum" dedi.
Bodrum Belediyesi tarafından, iki gün önce Fatma Girik'in, balıkçı barınağı yanında denize sıfır tripleks villasına 50 metre uzaklıktaki ormanlık alana seyyar tuvalet konuldu. Bunu öğrenen Fatma Girik, erkek kardeşi Günay Girik'i Bodrum'a gönderirken, kendisi de Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe'yi telefonla arayarak durumu anlattı. Bakan Pepe'nin talimatı üzerine bölgeye giden orman işletme şefi ve memurları altı saat boyunca tuvaletin kullanılmasını önlemek için nöbet tuttu. Ancak gerekli araç bulunamayınca seyyar tuvalet kaldırılamadı. Denize 30 metre uzuktaki ormanlık alana seyyar tuvalet konulması için belediyenin herhangi bir izin almadığını belirten Bodrum Orman İşletme Şefi Doğan Demir, "Kamunun tuvalete ihtiyacı varsa ve bu ormana yapılacaksa resmi izin alınması gerekirdi. Üst düzey amirlerimizden aldığımız talimat ve şikâyetler üzerine gerekli tutanakları hazırladık" dedi. Fatma Girik de kendisine telefonla ulaşan dha muhabirine "Ormana tuvalet konulmasını engellemeye çalışıyorum. Turistik bir beldede, ormanlık alana tuvalet yapıldığı nerede görülmüş" diye tepki gösterdi.
Belediye Başkanı: İtiraz anlamsız
Bodrum Belediye Başkanı Mazlum Ağan ise tuvaletin Torba'da yaşayan denizcilerin, mahalle muhtarlığının ve halkın yoğun isteği üzerine bölgeye yerleştirildiğini, yapılan itirazların anlamsız olduğunu söyledi.