Fatma ninenin dramı

İkisi spastik, birisi sakat üç çocuğu ve beş torununu geçindirmeye çalışan 62 yaşındaki Fatma Yılmaz, içinde bulunduğu zor durumu aşmak için yardım istiyor.

ADAPAZARI - İkisi spastik, birisi sakat üç çocuğu ve beş torununu geçindirmeye çalışan 62 yaşındaki Fatma Yılmaz, içinde bulunduğu zor durumu aşmak için yardım istiyor.
Adapazarı'nda oturan Fatma Yılmaz, dokuz yıl önce eşi Hamit Yılmaz'ı karaciğer hastalığı nedeniyle kaybettiğini söyledi. Çocuklarından Şahin Yılmaz'ın yedi yıl önce trafik kazası geçirdiğini ve sakat kaldığını belirten Yılmaz, "Oğlumun eşi ve beş çocuğuna da bakmak zorundayım. Çocuklarım 26 yaşındaki Çiğdem ve 16 yaşındaki Hülya da spastik özürlü. 1999'daki depremde Serdivan'da oturduğumuz tek katlı ev yıkıldı. Şimdi çok zor şartlarda yaşam mücadelesi veriyoruz" dedi.
Geçimlerini sağlayacak hiçbir gelirleri olmağını belirten Yılmaz şöyle devam etti: "Çocuklarıma analık yaptığım gibi babalık da yapmaya çalışıyorum. Ancak artık yaşlandım ve zorlanıyorum. Özürlü çocuklarımın geleceğinden de endişeleniyorum. Yetkililerden yardım etmelerini istiyorum."


    http://www.radikal.com.tr/7606077606070

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.