Faturası ağır bir nişan

Yatağan-Batman hattındaki bir nişan öyküsü, Muğla, Yatağan ve Batman cumhuriyet savcılıklarına suç duyurusuyla bitti.
Haber: YAŞAR ANTER / Arşivi

MUĞLA - Yatağan-Batman hattındaki bir nişan öyküsü, Muğla, Yatağan ve Batman cumhuriyet savcılıklarına suç duyurusuyla bitti.
Yatağan'daki Türkiye Kömür İşletmeleri'nde işçi olan 45 yaşındaki
Alaattin Özer nişanı şöyle anlattı: "Eşimden ayrılmak üzereydim. Bu durumu bilen, işletmede taşeronluk yapan, seçimlerde 4'ncü sıradan SP milletvekili adayı olan Hüseyin Tümenci, Batman'da yaşayan 24 yaşındaki yeğeni Halime Akyüz ile evlenmemi teklif etti. Henüz boşanamadığımı söyledim, 'Olsun, biz aynı partinin neferleriyiz, resmi nikâha önem vermeyiz, bizde nişan ve dini nikâh geçerlidir' deyince ikna oldum.
Ölümle tehdit ettiler
Şubat ayında Hüseyin Tümenci'nin ailesi ile Batman'a gittik. Halime'yibeğendim, nişanlanmaya karar verdim. Yol parasıyla birlikte üç günde 15 bin YTL harcadım. Ama ailenin istekleri bitmiyordu. Ailenin iyi niyetli olmadığını anladım. Altın ve masrafları geri isteyince, 'ulemaya soralım' dediler. 'Kızı göndeririz' deyip beni Yatağan'a gönderdiler. Sonra kızı evlendirmeyeceklerini söylediler. Altın ve hediyeleri isteyince ölümle tehdit edildim.
Nişanlımı getiremeyince, 'Pamela Anderson ile mi fotoğraf çektirdin de bu kadar para ödedin' şakalarıyla alay konusu oldum. Tehdit ve alaydan kaçmak için Manisa Soma'ya tayin istedim, yaşadığım yeri değiştirmek zorunda kaldım. Muğla ve Yatağan'da Tümenci, Batman'da ise H.A. ve babası Cemal Akyüz hakkında suç duyurusunda bulundum."
Aile de şikâyetçi
Tümenci iddiaları reddedip, "Kimseyi tehdit etmedik. Kendisi nişandan üç gün sonra 'Evlenmeyeceğim' diyerek nişanı atmak istedi, biz de çocuk oyuncağı olmadığını söyledik. Bende beş kuruşu yok" dedi. Hatice'nin ablası Çiçek Akyüz, kardeşinin başkasıyla evlenmek üzere olduğunu söylerken, baba Celal Akyüz şöyle konuştu: "Mağdur biziz. Ben de 4 bin YTL masraf ettim. Altınlarla elbiseleri sabah gideceğiz" diyerek arabaya yükleyip kaçtı. Daha sonra onun evli olduğunu öğrendik. Bunu namus meselesi yaptık."


    http://www.radikal.com.tr/7658367658360

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.