Faul yapınca açığa alındı

Kilis'te halı saha maçında İlçe Milli Eğitim Müdürü'ne faul yapan öğretmen açığa alındı. Kaymakam, "Kanaatimize göre husumete bağlı kasıt vardı."

İSTANBUL - Kilis'te halı saha maçında Musabeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü'ne faul yapan öğretmen, görevden alındı. Öğretmen Cüneyt Hasırcı'nın görevden alınmasına sebep olan olayın şöyle gerçekleştiği öğrenildi: Yaklaşık bir yıldır halı sahada futbol maçı düzenleyen öğretmenler 1 Ekim'de yine sahaya çıktı. Hasırcı, Polat'a faul yaptı, ikili arasında laf dalaşı yaşandı. Polat, Hasırcı hakkında üç gün sonra soruşturma açtı. Aynı gün Hasırcı, Musabeyli Kaymakamlığı'nca açığa alındı.
Kilis Eğitim-Sen Şube Başkanı Selçuk Yaşar, "Sendika üyemiz Cüneyt Hasırcı'ya yapılan ilk uygulama değil bu. Daha önce de hiçbir gerekçe gösterilmeden üyemiz ve eşi Musabeyli Hüseyinoğlu Köyü'ne sürgün edilmişti" dedi.
'Kasti' faulmüş
Musabeyli Kaymakamı Ali Arslantaş ise "Eşi hakkında da disiplin soruşturması yürütülen Hasırcı'nın husumet beslediği, futbol maçını da fırsat bilerek fiili saldırıda ve hakarette bulunduğu kanaatine varıldı" diye konuştu.
Kilis İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Kızıltaş da, öğretmen Cüneyt Hasırcı'nın, olaydan sonra Polat'ı tehdit ettiği, evine baskına gittiği ve faulün kasıtlı yapıldığı yönünde kendisine bilgi geldiğini açıkladı.
(Radikal, dha)