Fazıl Say 'çözüm'ü gösterdi

Fazıl Say 'çözüm'ü gösterdi
Fazıl Say 'çözüm'ü gösterdi
Piyanist ve besteci Fazıl Say, Gezi Parkı olaylarına ilişkin olarak, Türkiye'de demokrasi olduğu için bu konunun seçim sandıklarında çözülmesi gerektiğini kaydetti.

BERLİN - Almanya 'nın Oestrich-Winkel kentinde düzenlenen Rheingau Müzik Festivali'ne sahne alan besteci ve piyanist Fazıl Say, burada yaptığı konuşmada, ''Biz sanatçıların bir görevi var, bu sadece piyano çalmak değil'' şeklinde konuştu.

Say, sanatçıların gelecek için bir şey yapması gerektiğini belirterek, bunun kendisi için önemli olduğunu ifade etti.

Konuşmasında İstanbul 'daki Gezi Parkı olaylarına da yer ayıran Say, Türkiye 'de demokrasi olduğu için bu konunun seçim sandıklarında çözülmesi gerektiğini kaydetti.

Hoşgörünün önemine işaret eden Say, ''Birisinin Tanrı'ya inanmasıyla sorunum yok ancak onun da benimle sorunu olmamasını beklerim'' diye konuştu.

Say'ın festivalin ''Artist in Residence'' sanatçısı sıfatıyla Rheingau bölgesinde birçok konser verdiği ve Rheingau Müzik Ödülü'ne layık görüldüğü bildirildi.


  http://www.radikal.com.tr/114461711446178

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  seçim barajı - tavhane

  Seçim barajı %10 iken Türkiye'de demokratik bir seçim yapılmış olamaz. bazı partiler diğer partilerin oyunu çalıyor ulur sadece.

  SEÇ-SİS! - amaurot

  SEÇ-SİS'e güveniniz tam mı? Evet diyorsanız sandığa da güvenirsiniz! Akıllarda onlarca kuşku bırakan bir sistem değil mi sizce de?

  Demokrat Olmak O kadar Kolay Değil - 850ahmet

  28 Şubat'a karşı çıkmayan büyük demokrat!! Sisi selamlıyorum.

  Boyle demokrat olmak var...... - yet

  Santci sadece piyano calmaz diyen, demokrasinin KATILMAK, KONUSMAK, KARSISINDAKINE KENDININ KIM OLDUGUNU soyletip elini uzatirken: Sana saygi duyuyorum, ama senin de bana saygi gostermeni bekliyorum. Bireyle baslayan, tum toplumu kucaklayan bir KONUSABILME ZEMINIDIR demokratik topluluklar. Fazil Say kavrayan, onculerden biri. Sayilarinin cogalmasi dilegiyle saygi-selamlar.

  Ha Şöyle! - Clear

  Aklın yolu birdir.İnansan da,inanmasan da...Elbette demokrasilerde çözüm yeri sandıktır ve Gezi parkı olaylarının da çözüm yeri aynıdır.Ha şöyle sadede gelelim,değil mi ama?

  Bak, isteyince ne güzel oluyormuş... - nitemtran

  Sayın Say, konuyu o kadar güzel anlatmış ki, eklenecek tek şey kendisini tebrik etmektir.Neymiş: Dindarsan kendi hayatını yaşarken bana karışma, ben de sana karışmam. Beğenmezsem hesaplaşma yerimiz meydanlarda birbirimizi yemek değil, seçim sandığıdır.

  Bu defa dedikleri makul - enver altın

  Fazıl Say'ın yaptığı açıklamalara, sarfettiği sözlere ne zaman rastlasam, onları belli bir ideolojik söylemin bu ünlü sanatçı tarafından dile getirilişi olarak algılamışımdır. Bu defa normal, makul bir açıklama yapmış. Doğrusu, şaşırtıcı geldi bu dedikleri.