Fazıl Say hiç kimseye 'yavşak' demedi

Fazıl Say hiç kimseye 'yavşak' demedi
Fazıl Say hiç kimseye 'yavşak' demedi
Fazıl Say'ın avukatı, müvekkilinin aldığı cezaya neden olan mesajları kendisinin yazmadığını sadece retweet ettiğini açıkladı

Radikal.com.tr  - Twitter mesajları nedeniyle 10 ay hapis cezasına çarptırılan sanatçı Fazıl Say ile ilgili olarak avukatı Meltem Akyol'un yaptığı açıklama şöyle:

Yazılı ve görsel medyada müvekkilim Fazıl Say aleyhine açılan davada verilen mahkumiyet kararına ilişkin olarak, yapılan yorum ve tartışmalarda dikkatimizi çeken ve yanlış algılanan bir hususu düzeltme ihtiyacı doğmuştur.

‘bilmem farkettiniz mi ama nerde yavşak adi magazinci hırsız şaklaban varsa hepsi allahçı, bu bir paradoks mu?’ ifadesi Fazıl Say’a ait bir ifade olmayıp kendisine cevap olarak gönderilen bir tweetin tarafınca retweet edildiği bir ifadedir.

Ayrıca Fazıl Say, ‘Dün gece bu sayfada yazılanlar, rt edilenler, kimi insanların fikirleridir.(fikir başka başka olmasa … der Veysel) rahatsızlıkla ilgilenilmesin?’ diyerek iradesini ve hakaret ve aşağılama kastı olmadığını da açıkça beyan etmiştir.

Görsel ve yazılı medyada bu ifadelerin müvekkilime ait ifadelermiş gibi yansıtılması ve bu nedenle kamuoyunda yanlış bir algı oluşmasını önlemek amacıyla bu bilgilendirme metnimizin ekinde tweete ait yazılı çıktı örneklerini sunuyorum.
  ETİKETLER:

  Twitter

  ,

  Fazıl Say

  ,

  yorum

  ,

  Gece

  ,

  hapis

  ,

  açıklama

  http://www.radikal.com.tr/113009511300951

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Amaç gözdağı - kuantus

  Zaten Fazıl Say'ın gerçek amacı önemli değildi yargılayanlar ve iktidar için. Bir aydını linç ederek halka mesaj vermek, islamın baskısını hissettirmekti amaç. Fazıl Say kurban seçildi. Onun nezdinde tüm inanmayanlara gözdağı verilmeye çalışılıyor. Şeriata adım adım. Ama izin vermeyeceğiz, sinmeyeceğiz. Bizi de Fazıl Sayın. İnanmamak da inanmak kadar haktır bu ülkede.