Fazıl Say konserde tencere çaldı

Fazıl Say konserde tencere çaldı
Fazıl Say konserde tencere çaldı
Gezi Parkı'nda başlayıp ülke geneline yayılan eylemlere bir destek de ünlü piyanist Fazıl Say'dan geldi

Fazıl Say, İzmir Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu'nda vereceği konser öncesi Twitter üzerinden bir açıklama yaptı.

Say, paylaştığı tweetinde "Bugünkü konserimde ilk kez piyano dışında bir şey çalacağım; TENCERE! Çapulcu Mozart ve Alkolik Beethoven ile devam eden gece direnişe katılarak" dedi.

KONSERDE TENCERE TAVA ÇALDI

Sosyal medyada bu iletisini paylaşan Fazıl Say, İzmir Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu'nda verdiği konser sırasında eylemlere destek vererek ‘tencereli-tavalı’ protestolara katıldı. Say'ın eyleme desteği salondan dakikalarca alkış aldı.


  http://www.radikal.com.tr/113622911362293

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  tarafsız oku - evrim0990

  Sayın arkadaşlarım yorum yapan ya da yapmayan siz hiç piyano çalan bir insanın elleri ne kadar önemlidr bilir misiniz? Bilmezsiniz çünkü enstruman çalmış olsaydınız Fazın Say'ın kaygılarını anlardınız.Öncelikle bu hassasiyetten dolayı yok meydanlara neden inmedi falan demeyin bende meydandaydım ama o degerde bir insanın meydanda olmasını istemeyecek kadar gercekciyim. Diger bir konu halk olarak biz bu değerli insana yeri ve zamanı geldiğinde yeterince destek olmadık (olanları tenzih ediyorum) tehdit ettiler,sindirmeye çalıstılar yetmedi hapis cezası verdiler Fazıl Say direndi.Yeter artık bu güzel insanla kimse uğraşmasın.Son olarak her direniş sokakta olmaz direniş yürektedir cok da güzel bir eylem yaptıgı. Okudugunuz için teşekkürler...

  Meydana da bekleriz... - halukaka

  Sayın Fazıl Say'ı meydana da bekleriz. İki görüntü versin, desteği ayan beyan belli olsun. Burada (yurtdışında) yabancı arkadaşlar bana diyor ki: biz de destekliyoruz çünkü tanıdığımız bütün Türkler direnişçi. Sen, Tarkan, Kanuni!!! :)))) Bunlar güzel şeyler. Temelinde sevgi ve saygı olan bir direniş kesinlikle bu hoyrat iktidara insana gereken saygıyı göstermeyi öğretecektir!

  8.ci Gün. - Clear

  8.ci günde mi katılmış? Zahmet etmiş.Sevsinler(!).