Fazıl Say'dan alkol yasağı yorumu: Git evinde içme!

Fazıl Say'dan alkol yasağı yorumu: Git evinde içme!
Fazıl Say'dan alkol yasağı yorumu: Git evinde içme!
Müzisyen Fazıl Say resmi Twitter hesabında alkol yasağına ilişkin açıklamalar yaptı...

Radikal.com.tr - Müzisyen Fazıl Say resmi Twitter hesabında alkol yasağına ilişkin yaptığı açıklamada "Hani 21. Yüzyılda uzaya da gideriz filan hayalleri vardı ,onları geçtik de, bir bira içmemizin, bir Hayyam okumamızın keyfi de kalmadı ya.." dedi.

Fazıl Say Twitter'da " 'Susmak' ile 'susturulmak' insanın kendi hayat çizgisinde prensipte aynı sonuca varıyor. Sorarız; hangisi daha onurlu?" sorusunu paylaştı ve ekledi: "'Dogu' ile ' batı ' arasında sevgisiz ve soğuk ticari ilişkilerden başka aslında ne kadar çok paylaşılacak şey var. Onlar bunu unutuyor." 
Say bir diğer mesajında da, "Alkol yasası durumunda onlar der ki, 'git evinde iç' içenler de diyebilir ki, 'git evinde içme'!!!" dedi.

Fazıl Say'ın Twitter hesabından yaptığı açıklamalar şöyle:


  ETİKETLER:

  Twitter

  ,

  Fazıl Say

  ,

  bira

  ,

  hayat

  ,

  batı

  ,

  Resmi

  http://www.radikal.com.tr/113562911356297

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Akil gercekten nerdesin - Mehmet Ünlü

  Alkol beyin hücrelerini öldürüyor,onun icindirki alkol yasak olan islam ülkeleri cok icilen, mesela Almanya, Japonya,ve diger bircok Gelismis ülkelerden cok ilerdeler hic alkol almiyorlar ve olan beyin hücreleri hep saglikli oldugu icin mercedesler ,vw, bmw toyotalar ve daha ne tür makinalar yapip avrupaya satarak paralar kazaniyorlar cok gelismis durumdalar akil nerdesin 1500 yil öncedemi bugündemi...

  şu andaki yöneticilerimizin hepsi aslında avrupa medeniyetini sömürüyor - demlicay2011

  dibine kadar. lafa gelince başka hayata gelince başka yaşıyorlar. alman mersedesine binmekle 16. dünya ekonomisi olunmuyor. fason mal ürettiğini dünya alem biliyor zaten. bütün arabalar yabancı sadece bir kısmı türkiyede üretiliyor hepsi bu işte. cebin derin (koltuk) ipedin kliman hepsi yabancı. özellikle seçiyorki kaliteli olsun diye. yerli malı haftası enayi kandırma haftasıdır. kendileri kralını beğenip alıyorlar. silah almada dünyada ilk 7 deyiz. bana doğu medeniyeti hikayeleri okuyanlar kefen iman diyenler alman malına muhtaç zavallılardır. en azından haberler ve istatistikler böyle gösteriyor. sanki ben diyorum. gözler kör olmuş vicdanlar rezil durumda. ah bir almanya olsaydımda inim inim inletseydim sizi. muslukları bir kessem. kimya sanayisi yeterde artar otoyu bırakın.

  Biz alkolu yasaklarken, onlar haşhaş'i da -esrar- serbest biraktilar! - Turk

  Aslina bakarsaniz, icki yasaklari once dinle baslayip, sonucta muhakkak birilerine asiri menfaatler saglamis... ABD'de icki yasaklari donemini filimlerde izlemissinizdir? *** Dun, Colorado Eyaleti, haşhaş'in satisini duzenleyen kanunu devreye soktu. Artik Colorado'da kimse haşhaş -esrar- icmekten, almaktan, satmaktan tutuklanmayacak!... Eyalet bu satislardan bu yil 40 Milyon dolar vergi geliri bekliyor. Hepsini egitim icin harcayacaklar...

  haksızlık üzerine - Su_Uzun1

  Sayın Fazıl Say kendisine yapılan bu tarz çirkin ve ülkemiz adına bana göre utanç verici eylemlere karşı hala boynunu eğmeden, hiç bir yere kaçmadan, delikanlı haliyle dikilip hala sanatçı kişiliği ve efendiliğinden ödün vermeden mantıklı açıklamalar yaparak, hala inadına akıl süzgecinden geçirdiği cümlelerle kendisini savunuyor. Kendisine bu yüzden Anadolu'nun içinden gelen ve bu halkın sanatçısı olduğu ve hiç bir yere kaçmadığı için canı gönülden teşekkür ediyorum. Alkol yasağı, sigara yasağı, bir yanda katledilen parklar bahçeler, tanıdıklara peşkeş çekilerek satılan arsalar, susturulan ve içeri alınan gazetecilere, polisin orantısız gücüne; halkın polis'i mi yoksa sermayenin polis'i mi belli değil ben hala anlamakta güçlük çekiyorum, rağmen Sayın Fazıl Say benim bu ülkede hala bir şeylerin akıl yoluyla, efendilikle, konuşarak anlaşarak değişebileceğine çözüme ulaştırılabileceğine inanmamı sağlıyor. Ayrıca kendisinin Uluslararası İnsan Hakları Federasyonu adına yaptığı bir konuşma da vardır ki. Söyleyecek söz bulamıyorum.

  Halk Sağlığı - thracean

  Halkın sağlığını düşünen ne kadar çok insan (maydanoz) varmış bu ülkede. Adam kendi sağlığını düşünmüyor, ama sen onun sağlığını düşünüyorsun, buna maydanoz olmak denir.

  Mutsuzuz! - amaurot

  "Hani 21. Yüzyılda uzaya da gideriz filan hayalleri vardı ,onları geçtik de, bir bira içmemizin, bir Hayyam okumamızın keyfi de kalmadı ya.." yerden göğe haklı değil mi Fazıl Say! Onun haklılığını OECD mutluluk araştırması da gösteriyor! 36 ülke içinde sonuncu Türkiye! Mutsuz, keyifsiz... Nereye kadar böyle gider bilinmez! Ampul karartmaya devam ediyor!

  Akıl neredesin - 850ahmet

  Allah akıl versin.Bütün tıp otoriteleri alkol beyin hücrelerini öldürür derken bu kadar alkol severlerin ülkede bulunması bizim şansımız olmalı.