Fedakâr baba Bahar'ını yaşattı

Zümrüt Apartmanı çökmeden birkaç saniye önce Halil Yaprakçı, 1.5 yaşındaki kızı Bahar'ı binanın dış kapısına kadar çıkarmayı başardı.

KONYA - Zümrüt Apartmanı çökmeden birkaç saniye önce Halil Yaprakçı, 1.5 yaşındaki kızı Bahar'ı binanın dış kapısına kadar çıkarmayı başardı. Yaprakçı, enkaz altında kalacağını anlayarak kızını bahçeye atıp kurtardı.
Halil Yaprakçı, eşi Yasemin ve kızı Bahar ile birlikte binanın birinci katında oturan babası Şaban Yaprakçı'nın evine bayram ziyaretine gitti. Evdeki 13 kişi sohbet ederken aniden gelen gürültünün ardından oturma odasının duvarında derin bir çatlak oluştu. Evdekiler, deprem olduğunu düşünerek hızla evi terk etmeye başladı.
Yaşanan panik sırasında oturma odasının kapısına kadar gelen Halil Yaprakçı, kızı Bahar'ın odada kaldığını gördü. Hızla geri dönerek Bahar'ı kucağına alan Halil Yaprakçı, apartmanın dış kapısına kadar geldi. Ancak Yaprakçı, binanın yıkılacağını anlayınca Bahar'ı bahçeye fırlattı. Tam o sırada apartmanları büyük bir gürültüyle çöktü. Babasının kucağından bahçenin toprakla kaplı bölümüne düşen Bahar, faciayı yara almadan atlatırken, baba Halil Yaprakçı ise ilk dakikalarda yardıma gelen vatandaşlar tarafından ayağı kırılmış olarak enkazdan çıkarıldı.
Sekizi enkaz altında
Evdeki 13 kişiden Şaban Yaprakçı, Ümran Yaprakçı, Fadim Özlü, Aliye Özkan, Yasemin Yaprakçı, Burcu Yaprakçı, Rahim Özlü ile Şerife Özkan enkaz altında kaldı. Halil Yaprakçı ve kurtardığı kızı Bahar dışında Tamer Özkan, Nazlı Hilal Özkan ve Havva Özkan evden zamanında çıkarak ölümden kurtuldu.