'Felluce'ye öfke büyüyor

ABD'nin Irak'ın Felluce kentinde yürüttüğü kanlı operasyon, dün çeşitli illerde protesto edildi. 'Irak'ta İşgale Hayır Koordinasyonu üyesi bir grup, İstanbul Başkonsolosluğu binasına yürüdü.

İSTANBUL/ANKARA - ABD'nin Irak'ın Felluce kentinde yürüttüğü kanlı operasyon, dün çeşitli illerde protesto edildi. 'Irak'ta İşgale Hayır Koordinasyonu üyesi bir grup, İstanbul Başkonsolosluğu binasına yürüdü. Taksim Gezi Parkı'nda toplanan KESK ve DİSK ile EMEP, DEHAP ve 78'liler Vakfı üyeleri de Filistin lideri Yaser Arafat anısına saygı duruşunda bulunduktan sonra ABD ve İsrail karşıtı gösteri yaptı.
Ankara'da Genç Birikim Dergisi'nin bir araya getirdiği grup, Abdi İpekçi Parkı'nda toplanarak sloganlar attı. Halkevleri, KESK, DİSK, EMEP, TMMOB, İHD ve bazı sivil toplum örgütlerinin üyeleri de ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ne siyah çelenk bıraktı. Grubun Kennedy Caddesi'ni boşaltmasından sonra alana gelen İP üyeleri de protesto gösterisi yaptı. Felluce Operasyonu Diyarbakır, İzmir ve Adana'da sivil toplum örgütlerinin eylemleriyle protesto edildi.