FEMEN, sınırdışı hemen!

FEMEN, sınırdışı hemen!
FEMEN, sınırdışı hemen!
İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'nda çıplak eylemle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı protesto eden FEMEN üyesi Sarah V. Constantin için sınır dışı kararı alındı.

Radikal.com.tr - İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'nda dün yaptığı çıplak eylemle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ı protesto eden FEMEN üyesi Sarah V. Constantin için sınır dışı kararı alındı. Constantin, 'Devlet büyüklerine hakaret' suçu işlediği gerekçesiyle bir daha Türkiye 'ye alınmayacak.

FEMEN üyesi Constantin, dün saat 13.00'da Ankara 'dan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na geldi. Havalimanına iner inmez soyundu. 'Erdoğan From: İstanbul To: Kabul' yazılı pankart açan FEMEN üyesi, kısa sürede polis tarafından gözaltına alındı.

Femen'den Sabiha Gökçen'de üstsüz eylem!


Hürriyet'ten Çetin Aydın'ın haberine göre havalimanı karakoluna götürülen Constantin, ifadesinde, "2 Temmuz 2013 günü, Fransa'dan Ankara'daki arkadaşımı ziyarete geldim. Ankara'da bir otelde kaldım. Türkiye'deki yönetimi beğenmediğim için protesto gösterisi yapma kararı aldım. Pankartı Ankara'da hazırladım. Vücudumdaki yazıyı da Ankara'da yazdım" dedi. 

Femen, Gezi Parkı için Türkiye'ye gelmek istiyor


Anadolu Adalet Sarayı Cumhuriyet Savcılığı, Constantin'in emniyetteki ifadesinden sonra Fransa'ya sınır dışı edilmesine karar verdi. Ayrıca, 'devlet büyüklerine hakaret suçu işlediği' gerekçesiyle de bir daha Türkiye'ye girişi yasaklandı. Fransız vatandaşı olan Constantin'in Fransa'daki FEMEN grubunun üyesi olduğu belirlendi. 

Bir FEMEN'ci ne kadar kazanır?


  http://www.radikal.com.tr/114069011406902

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  eylem başına ücretli çalıştıklarını biliyorum sadece. - demlicay2011

  doğa kanunu cinselliği kullandıklarını biliyorum. mısırda türkiyede her yerde. garip bir yöntem. aslında çoğunun söyledikleriyle ilgisi olmayan insanlar ama. işlerini yapıyorlar işte. bunlar içnde bir şarkı yaparlarmı sizce. o zaman o şarkı müshtecen olur mu sizcxe. o şarkıcı yı hemen istiyorum. ülkemde kin ve nefret uyandırdı. insanları biribirine kışkırttı. savcılar görev başına lütfen. yargılanması gerek. türüt ten bahsediyorum. mazideki fotoğrafları çok hoştu.

  Halk mi buyuk devlet gorevlileri mi - kujo84

  BU mantikla her protesto devlet buyugune saygisizlik sayilir.AB uyum paketleriyle bu yasada degisir isallah.Kendi kendilerine degistirecekleri yok gibi.