Feminist avukat aramaya tepki için soyundu

Feminist avukat aramaya tepki için soyundu
Feminist avukat aramaya tepki için soyundu
İstanbul Adliyesi'ne alınan avukatların bugünden itibaren güvenlik kontrolünden geçirilerek içeri alınması uygulamasına tepki gösteren avukat Özlem Özkan arama noktasında üzerindeki bazı kıyafetleri çıkararak tepki gösterdi.

RADİKAL -  İstanbul Adiye Sarayı girişinde üzerinin aranmasına tepki gösteren avukat Özlem Özkan uygulamayı üzerindekileri çıkararak  protesto etti. 

İstanbul Adliyesi'nde 'arama' gerginliği

Baro Başkanı Kocasakal: Bu bir terör eylemi, avukatlar sorumlu tutulamaz


Olay, 'Feministavukatlar' Twitter hesabından şu mesajla duyuruldu:


  http://www.radikal.com.tr/132688413268846

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  SOYUNUK OLMAK VEYA OLMAMAK... - Equalizer001

  RADIKAL: ?Feminist avukat aramaya tepki için soyundu? Avukat hanim?in ust aramasini protesto etmek icin soyundugunu kim soyluyor? Avukatcagiz belki Adaletin gozunun bagli olup olmadigini test etmek icin soyunmustur. Veya, cubbesinin artik ona dokunmazlik zirhi vazifesi gormiyecegine uzuldugu icin soyunmustur. Ayrica, her soyunan kadin feminist olacak diye bir kaide de yok. Ote yandan; Porno sitelerinde, filimlerde, dizilerde, gazetelerde her gun ciplak bedenlerini sergileyen kadinin kapanik olmasi soyunmasindan daha ilgi cekici hale geldi. Bu baglamda; avukat hanim eger aramayi gercekten protesto etmek istiyorsa, Adalet sarayina ciplak olarak degil, Burka giyerek girmeye calismalidir.

  dsadasd - user836747

  Bu avukatlar uçağa hiç binmiyorlar heralde. Arkadaş niye bu prosedür sadece halka uygulanıyor. Bunların ayrıcalığı ne?

  sizler sütten çıkmış, ak kaşıkmısınız, - user392217

  sizin vatandaştan ne farkınız var, yoksa sizin de mi, dokunulmazlığınız var, vatandaşın üzerindeki bozuk para, çakmak sigara paketi bile alıkonuluyorsa sizlerinde aranması normaldir, hepiniz parayı görünce haklıyı haksız çıkartırsınız.

  bravo - user845964

  yerinde bir eylem. alkışlıyorum... güvenlik görevlilerin eylem karşısındaki alıklığı ise çok eğlenceli...

  En büyük korkum - anarshit

  Müzisyen biri olarak gitarımı hep sırtımda taşırım, değişik insanların bakışlarından değişik tepkiler gelir. Kimi sempati duyar, kimi özenir, kimi ciddiye almaz, kimisi zibidi olarak görür vs. vs. Fakat bu kişilerin hiçbiri benden bir zarar geleceğini düşünmez. Gelelim en büyük korkuma. Bir gün birisi gitar gutusunun içinde bir bomba patlatacak. O andan itibaren yolda yürürken bile terörist muamelesi göreceğiz. Zaten terörün her zaman her yerde başarılı olduğu konu bu. Çok kısa bir zaman diliminde terör eylemi gerçkleştikten sonra geri kalan çok çok geniş zaman diliminde güvenlik gerekçesiye hayat halka zehir edilir. Bu da onlardan biri. Artık avukatlar böyle yaşamak zorunda.

  bravo! - Zizill

  Öyle ya...nereye gideceği belli olmayan bir uygulama idi. Özlem hanım geleceği görmüş.