Fenerbahçe yürüyüşünde bir taraftar bıçaklanarak öldürüldü

Fenerbahçe yürüyüşünde bir taraftar bıçaklanarak öldürüldü
Fenerbahçe yürüyüşünde bir taraftar bıçaklanarak öldürüldü
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU / Arşivi

UEFA Disiplin Kurulu’nun Fenerbahçe hakkında verdiği Avrupa kupalarından men kararını protesto etmek amacıyla Kadıköy’de toplanan taraftarlardan 28 yaşındaki Kadir Ökçesiz bıçaklanarak öldürüldü. Cenk Eroğlu isimli bir başka taraftarın da ağır yaralandığı olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Olayın, aralarında daha önce husumet bulunan taraftar grupları arasındaki kavga sonucu gerçekleştirildiği ve saldırganın kimliğinin belirlendiği öğrenildi.
Bağdat Caddesi’nde önceki akşam meydana gelen olayda, taraftar gruplarının düzenlediği gösterilerin bitiminde iki grup arasında tartışma yaşandı. Onar kişilik iki grubun karıştığı kavgada bıçaklar çekildi. Bir taraftar grubuna üye Kadir Ökçesiz ile Cenk Eroğlu bıçakla yaralandı. Ökçesiz hastanede yaşamını yitirdi. Öte yandan durumunun ağır olduğu belirtilen Eroğlu tedavi altına alındı. Polis, Ökçesiz’i öldüren kişinin 26 yaşındaki Batuhan Ö. olduğunu saptadı. Daha önce dört kez uyuşturucu bulundurmak, bir kez de yaralama suçundan gözaltına alınan Batuhan Ö.’yü yakalamak için operasyonlar sürüyor.
Asayiş Şube Müdürlüğü yetkilileri 12 Mayıs 2013’teki Fenerbahçe- Galatasaray maçı sonrasında yaşanan olaylarda FB’liler arasında kavga yaşandığını, bir otobüs durağının tahrip edildiğini saptadı. Olayı çıkaranların FB’li bir kadın taraftarın yaralanmasına neden olduğu için başka bir grupla tartıştığı belirlendi. Bu nedenle o tarihte iki grup arasında kavga çıktığı öğrenildi. Aralarında husumet oluşan bu grupların yürüyüşün ardından konuşmak için birbirlerini sokak arasına çağırdığı ardından cinayet ve yaralamayla biten kavganın yaşandığı öğrenildi.