Fenerbahçe'de yine deniz kazası

Lodos, İstanbul'da deniz kazasına neden oldu. Burgazada'da önceki akşam yemek yedikten sonra yelkenliyle İstanbul'a dönmek üzere yola çıkan grup, Kalamış Marina açıklarında kayaya çarptı.

İSTANBUL - Lodos, İstanbul'da deniz kazasına neden oldu. Burgazada'da önceki akşam yemek yedikten sonra yelkenliyle İstanbul'a dönmek üzere yola çıkan grup, Kalamış Marina açıklarında kayaya çarptı.
Tekne kiralama şirketi, 'İstanbul Sailing Academy'ye ait teknede Mustafa, Leyla Saban ve Murat, Merve Koçak çiftleriyle tekne kaptanı Sefa Özbakır, 45-50 metre açıkta mahsur kaldı. Kaptan Özbakır, çevredekilerin çabalarıyla, Saban ve Koçak çiftleriyse DAKSAR ekibince kurtarıldı. Kazazedelerin sağlık durumları iyi. İstanbul'da eylül ayında da bir balıkçı teknesi, Fenerbahçe açıklarında şiddetli rüzgâr ve yüksek dalgalar nedeniyle alabora olmuş. Bir balıkçı beş saat yüzerek kurtulmuş, iki balıkçıysa denizde kaybolmuştu.
Marmara Denizi'ndeki şiddetli lodos fırtınası dün de sürdü. İDO bazı hatlardaki deniz otobüsü ve feribot seferlerini iki gün süreyle iptal etti.