Feribot davasında karar: Kaptana 5 yıl hapis cezası

Feribot davasında karar: Kaptana 5 yıl hapis cezası
Feribot davasında karar: Kaptana 5 yıl hapis cezası
Ecesu Yılmaz ve anneannesi Şaziye Güler'in hayatını kaybettiği "Feribot faciası davası"nda karar açıklandı. Feribot kaptanı Erkan Atalay İm 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Diğer 2 sanık beraat etti

RADİKAL - 15 Mart 2014 tarihinde Sirkeci İskelesi'nde meydana gelen olayda 5 yaşındaki Ece Su Yılmaz ile anneannesi Şaziye Güleren yaşamını yitirdi. Aracı kullanan Ece Su Yılmaz'ın annesi Ebru Güleren Yılmaz ile teyzesi Mine Dalkılıç ise yaralı olarak kurtuldu.  Olayla ilgili davada karar açıklandı. Feribot kaptanı Erkan Atalay İm 5 yıl hapis cezasına çarptırılırken diğer 2 sanık çımacı Levent Dönmez ve usta gemici Özay Yaşar beraat etti. 

Savcı Taner Tabel, sanık Erkan Atalay İm'in 'asli kusurlu' sayılması gerektiği belirterek  Türk Ceza Kanunu 'nun 85/2. maddesinde yer alan, "Taksirle birden fazla insanın ölümüne ya da yaralanmasına neden olma" suçundan 2 yıldan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep etmişti. Diğer sanıklar çımacı Levent Dönmez ve usta gemici Özay Yaşar'ın ise, sanık ve tanık ifadeleri ile dosya içeriği doğrultusunda beraatine hükmedilmesi istenmişti. (Radikal, dha)