Feribotta yavru kedi tartışması, İDO görevlisine alkışlı protesto

Feribotta yavru kedi tartışması, İDO görevlisine alkışlı protesto
Feribotta yavru kedi tartışması, İDO görevlisine alkışlı protesto
İstanbul Yenikapı'dan Bandırma'ya gelen Turgut Özal feribotunda, hasta olduğunu söylediği yavru kedisini yanındaki çantada kucağında taşıyan kadın yolcu ile İDO görevlisi arasında tartışma yaşandı. Yavru kediyi evcil hayvanların taşındığı bölüme almak isteyen görevliyle yolcu arasındaki tartışma büyüyünce, diğer yolcular kedi sahibine destek vererek alkışlarla protesto etti. Yavru kedi nedeniyle feribotta yaşanan tartışma başka bir yolcu tarafından cep telefonuyla görüntülendi.

RADİKAL - Tartışmalara neden olan kedi kavgası, dün saat 18.30'da Yenikapı- Bandırma seferini yapan İDO'ya ait Turgut Özal feribotunda yaşandı. Bir yolcu henüz 3 haftalık olan ve hasta olduğunu söylediği yavru kedisini özel bir çantaya koyarak yanına aldı. Feribot görevlisi kediyi fark etti ve kadını uyararak hayvanlar için ayrılan bölüme almasını istedi. Kedinin henüz çok küçük ve hasta olduğunu, bir saatlik rötar yüzünden zaten üşüdüğünü ve o bölümdeki soğuktan etkileneceğini anlatan kadın, görevliyi bir türlü ikna edemedi.

DİĞER YOLCULAR KADINA DESTEK VERDİ

Görevlinin kadına bağırması üzerine diğer yolcular, kadına destek verdi. Görevli de kendisini eleştiren yolculara seslenerek, "Eğer bu kediye şimdi razı gösterirseniz ileride vahşi köpekler de aranızda dolaşacak. Bunu kabul ediyor musunuz?" diye sorunca alkışlı protestoyla karşılaştı.
Tartışmanın uzaması üzerine İDO görevlisi, elinde şikayet tutanağıyla gelerek kadın yolcuya imzalatmak istedi. Yolcu imzalamadı. İDO görevlisi bu kez kedi sahibi kadını Bandırma'da polise teslim etmekle tehdit etti.

Tartışmanın uzaması nedeniyle diğer yolcular kendilerinin kedi yavrusundan rahatsız olmadıklarını, ancak görevlinin davranışından rahatsız olduklarını söyleyerek İDO görevlisine sözle ve alkışlarla tepki gösterdi. Bazı yolcular destek için kediyi sevdi.
Yolcuların tepkileri üzerine görevli uzaklaşmak zorunda kaldı.
DHA-Erdem ÖZCAN


  http://www.radikal.com.tr/140801214080121

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  amerika da olsa kadını polis tutuklar - hasanyılmaz

  kedi de davranışından dolayı hayvan barınağına verilip başka bir kişiye verilir.türkiye de ise tasmasız çocuk parkında hayvan gezdiren bir hayvansever olur,eşini döven,sevgisinden dolayı kıskanıyordur ve dövüyordur diye yorumlanır.kaldırımda üzerinize çıkan bmw için allah kötü kader vermesin denir.gece yarısı korna çalarak trafiği kapatan gelin konvoyuna ,ama canım bir kere evleniliyor gözü ile bakılır.evinde eşşek kadar köpek beslytip,havlamalarına dayanamayan komşuya komşuluk artık öldü diye serzenişte bulunulur.burası türkiye