Feribotun dümeni kilitlendi, yolcular panikledi

Feribotun dümeni kilitlendi, yolcular panikledi
Feribotun dümeni kilitlendi, yolcular panikledi
İstanbul Yenikapı-Yalova seferini yapan hızlı feribotun, Yalova İskelesi'ne yaklaştığı sırada dümeni kilitlendi.Arıza yapan feribot, bir başka feribotun yardımıyla iskeleye yanaştırılarak yolcular tahliye edildi.

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) İşletmesi'nin ek seferini yapan ve saat 15.45'te Yenikapı 'dan hareket eden 'Cezayirli Hasan Paşa 1' isimli hızlı feribot, Yalova İskelesi'ne yanaşmak üzereyken dümeni kilitlendi. Yaşanan arıza üzerine ' Fatih Sultan Mehmet' isimli başka bir feribot, Cezayirli Hasan Paşa 1 feribotuna yanaştı. Fatih Sultan Mehmet feribotu arıza yapan feribotu halat yardımıyla iskeleye kadar çekti. Yaklaşık bir saat süren çabanın ardından Cezayirli Hasan Paşa feribotu iskeleye yanaştırıldı. Ardından yolcular feribottan tahliye edildi.
Bu arada yaşanan arıza nedeniyle feribottaki yolcular ve İDO çalışanları arasında tartışmaların yaşandığı belirtildi. Yolcular yaşanan arıza nedeniyle mağdur olduklarını dile getirirken, deniz kıyısındaki bazı vatandaşlar da dümeni kilitlenen feribotun iskeleye yanaşmasını meraklı bakışlarla izledi.