Festival aracından 'Apo' posteri çıktı

Batman Belediyesi tarafından düzenlenen 3'üncü Batman-Hasankeyf Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri için kiralanan otomobilde, PKK'ya ait dokümanlar ile Abdullah Öcalan posterleri çıktı.

BATMAN - Batman Belediyesi tarafından düzenlenen 3'üncü Batman-Hasankeyf Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri için kiralanan otomobilde, PKK'ya ait dokümanlar ile Abdullah Öcalan posterleri çıktı.
Araçtaki belediye koruma amiri ile iki görevli tutuklandı. Belediye başkan yardımcısı, söz konusu malzemenin araca nasıl konulduğunu bilmediklerini söyledi.
Belediyenin kültür ve sanat festivali etkinlikleri için kimliği açıklanmayan bir kişiden kiralanan ve konser alanına malzeme taşıyan otomobilde, ihbar üzerine güvenlik güçlerince arama yapıldı. Araçta, PKK'ya ait çeşitli dokümanlar ile Abdullah Öcalan'ın posterleri ele geçirildi. Arama sırasında otomobilde bulunan belediye koruma amiri Şirin Kurt ile belediye görevlileri M. Zahit Kırkat ve Mücahit Yürek gözaltına alındı.
Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgularının ardından mahkemeye çıkarılan üç belediye görevlisi, tutuklanarak cezaevine konuldu. Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Acar, "Kiraladığımız araç, saat 17.00'den sonra serbest bırakılıyordu. Söz konusu dokümanlar ve posterlerin araca nasıl konulduğunu bilmiyoruz" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7594417594410

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.