Festivale Kamer Genç damgası

Festivale Kamer Genç  damgası
Festivale Kamer Genç  damgası
Tunceli'nin Çemişgezek İlçesi'nde düzenlenen Dut ve Peynir Festivali'nin açılışına Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç'in sert tepkileri damgasını vurdu


Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, halkın arasına karışarak yaklaşık bir saat etkinlikleri izledi, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın konuşmasını dinledi. Ardından hızla protokole yönelen Kamer Genç, göreve yani başlayan Tunceli Valisi Mustafa Taşkesen ile tokalaştıktan sonra hemen yanında oturan Egemen Bağış'a yöneldi, "Ben halkın temsilcisiyim. Tunceli milletvekiliyim. Belediye başkanınız festivale partizanlık yaparak beni davet etmiyor. Bu haksızlıktır" dedi.

BAKANIN ELİ HAVADA KALDI
Egemen Bağış ise hoş geldin demek için Kamer Genç'e elini uzattı. Ancak, Kamer Genç, "Senin elini sıkmam. Kürsüde konuştuğun her şey yalan. Bu memlekete ne hizmet yaptınız. Bunun hesabını size mecliste soracağım" diyerek Bakan Bağış'ın uzattığı elini sıkmadı. Bakan Bağış, ısrarla Kamer Genç ile tokalaşmak istedi. Genç, "Sizin elinizi sıkmam" diyerek Bağış'a çıkışmayı sürdürdü.
Genç, Bağış'ın yanında oturan AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş'a da çıkışıp elini havaya kaldırarak, "Siz göreceksiniz, bu memlekete ne yaptın? Bunun hesabını sizden soracağım" diyerek tören alanından ayrıldı.
Festivale katılanların bir kısmı, Genç'e ayrılışı sırasında, alkış tutarak sevgi gösterilerinde bulundu. (dha)