Fethiye'de eğitim ve öğretim yılına kanlı başlangıç

Fethiye'de eğitim ve öğretim yılına kanlı başlangıç
Fethiye'de eğitim ve öğretim yılına kanlı başlangıç
Servis şoförleri, öğrencilerin gözü önünde kurban kestiSezer ŞAHİNDAŞMUĞLA - Fethiye İlçesi'nde servis şoförleri, eğitim- öğretim sezonunun hayırlı geçmesi için öğrencilerin gözü önünde kurban kesti. Kesim sırasında kan akmaya başlayınca bazı öğrenciler bağırırken, bazıları kendilerini tutamayıp ağladı.
Fethiye'de Sınırlı Sorumlu 233 No'lu Fethiye Merkez Servis Hizmetleri Kooperatifi tarafından Gazi ve Merkez Atatürk ilköğretim okullarında öğrencilerin gözü önünde kurban kesildi. Yeni eğitim- öğretim yılının kazasız geçmesi için kesilen kurbanı gören bazı öğrenciler kan aktığı sırada bağırıp ağlamaya başladı. Yere akan kanı suyla temizlemeye çalışan servis şoförleri, çocukların sorularına yanıt veremedi.
Sınırlı Sorumlu 233 No'lu Fethiye Merkez Servis Hizmetleri Kooperatif Başkanı Abdullah Can, kazasız bir yıl geçirmek için ve ‘nazar değmesin’ diye kurban kestiklerini söyledi. Can, “Her yıl geleneksel olarak, okul başladığı zaman bu kurbanı kesiyoruz. Kazasız belasız, çocuklarımızın mutluluğu için kesiyoruz. Kurban etini de değişik kurumlara veriyoruz. Bu yıl eti huzurevine vermeyi düşünüyoruz. 116 üyemize, kazasız belasız sezonlar dileriz” diye konuştu.
Atatürk İlköğretim Okulu'nda okuyan kızını öğle arasında almaya gittiği sırada yerde akan kanı gören velilerden Sema Tanrıverdi, çocukların gözü önünde kurban kesilmesine tepki gösterdi. Tanrıverdi, “Herkes birden okulun önüne koşturunca benim aklım çıktı. Bir de yerdeki kanı görünce kötü bir şey oldu diye çok korktum. Kanı görünce, okuldaki çocukların başına kötü bir olay geldi zannettim. Bu yapılan tamamen vahşettir. Çocukların gözü önünde bunu nasıl yaparlar” dedi. (dha)