Fethiye'de MHP'li Belediye Başkanı ölümden döndü

Fethiye'de MHP'li Belediye Başkanı ölümden döndü
Fethiye'de MHP'li Belediye Başkanı ölümden döndü

Behcet Saatcı.

Fethiye Belediye Başkanı Saatcı bıçakla saldırıya uğradı. Saldırgan yakalanırken kalbinin altına bıçak isabet eden Saatcı'nın hayati tehlikesi bulunmuyor

MUĞLA - Fethiye Belediye Başkanı MHP'li Behçet Saatcı, saat 12.30 sıralarında belediye binasının çıkışında kimliği belirsiz bir kişi tarafından bıçaklandı. Başkan Saatcı, ambulansla hastaneye götürülürken, kimliği açıklanmayan saldırgan yakalandı. MHP’li Saatcı’nın ismi, Çin’deki katliamı değerlendirirken “Türkiye Cumhuriyeti devletini ne zaman Türkler yönetmeye başlar, o zaman sıkıntılar biter” demesiyle gündeme gelmişti.

Fethiye İlçesi Belediye Başkanı MHP'li Behçet Saatcı ve yardımcısı Mehmet Yılmaz Cesur, belediye binası önünde bıçaklı saldırıya uğradı. Saatcı ve Cesur'u yaraladıktan sonra linç edilmekten korkan saldırgan 48 yaşındaki Halit Turşucu, koşarak ilçe emniyet müdürlüğüne gidip teslim oldu. Hastanede tedavi gören Behçet Saatcı'nın sağlık durumunun iyi olduğu beliertilirken, yardımcısı Cesur ise ameliyata alındı.
Fethiye Belediye Başkanı Saatcı ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz Cesur, bugün saat 12.30'da belediye binası çıkışında bıçaklı saldırıya uğradı. Saldırıyı gerçekleştiren ve işsiz olduğu kaydedilen 48 yaşındaki Halit Turşucu, olaydan sonra linç edilmekten korktuğu için belediyenin 100 metre ilerisinde bulunan Fethiye Emniyet Müdürlüğü'ne koşarak gidip teslim oldu. 
Muğla Emniyet Müdürü Emin Körpe, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın, bıçaklı saldırıda kalbinin altından yaralandığını bildirdi.
Emniyet Müdürü Körpe, Belediye Başkanı Saatcı’nın, bıçaklı saldırı sonrasında hastanede tedavi altına alındığını belirterek, "Bıçak, Belediye Başkanı’nın kalbinin altına isabet etmiş, bir kaç santim yukarı isabet etse üzücü şeyler olabilirdi. Başkan Saatcı ve yardımcısının hayati tehlikeleri söz konusu değil." dedi.
Körpe, olayın ardından kısa sürede yakalanan zanlının sorgusunun sürdüğünü belirterek, "İlk aldığım bilgilere göre dekorasyon işiyle uğraşan zanlı, bir süredir işsizmiş ve ifadesinde belediye başkanı ile uzun süredir tanıştığını söylemiş. Olayın nedenini araştırıyoruz" diye konuştu.-YARALILARIN DURUMLARI-Olayın ardından Fethiye Esnaf Hastanesine gelen Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın eşi Nesrin Saatcı, eşinin ilk müdahalenin ardından servise alındığını anlatarak, "Başkanın durumu çok iyi, benimle konuştu. Yüzündeki gülümseme sürüyor" dedi.
Hastanenin Başhekimi Opt. Dr. Ahmet Mimaroğlu ise bıçaklı saldırıda Saatcı’nin göğüs kısmından yaralandığını bildirerek, şunları söyledi:
"Behçet bey, ilk müdahalenin ardından serviste tedavi altına alındı. Olayda yaralanan belediye başkan yardımcısı Mehmet bey ise karın kısmından bıçak darbesi almış. Mehmet beyin ameliyatı sürüyor. İlk bulgulara göre hayati tehlike söz konusu değil."
Bu arada, olayın duyulmasının ardından çok sayıda Belediye çalışanı ve vatandaşlar, yaralıların tedavi gördüğü hastane önünde yoğunluğa neden oldu.
Polis, olası bir tepkiye karşı hastane ile zanlının gözaltına alındığı karakol önünde güvenlik önlemi aldı. (dha, aa)