Fethullah Gülen: 30 bitirme planı yaptılar

Fethullah Gülen: 30 bitirme planı yaptılar
Fethullah Gülen: 30 bitirme planı yaptılar
Fethullah Gülen, 'AKP ve Gülen'i bitirme planı'yla ilgili açıklama yaptı: Bazı kesimler tarafından belki 30 tane plan yapıldı

 

Genelkurmay’ca hazırlandığı iddia edilen ve Taraf gazetesinin “AKP ve Gülen’i bitirme planı” başlığıyla yayınlanan raporla ilgili açıklama yapan Fethullah Gülen, “bugüne kadar kendisini bitirmeye yönelik belki 30 plan yapıldığını” ileri sürdü. www.herkul.org isimli internet sitesinde soruları yanıtlayan Gülen, “Bazı kesimler tarafından, ’bitirme’mülahazasına matuf olarak açık ya da kapalı belki otuz tane plan yapıldı. Aslında, bunların hepsi ’yok’u bitirme hareketiydi. Ülkemizin menfaatlerine ve milletimizin istikbaline ters ne vardı ki, ona yönelik bitirme planı yapılsın. Gerçek yolunu bulmuş bir insan için bu türlü entrikalar tereddüte sevk edici ve vazgeçirici olamaz” dedi. Gülen, “cemaat devlete sızıyor” iddialarını da şöyle yorumladı: “Bir milletin ferdi, millet için var olan müesseselere sızmaz; hakkıdır, girer oraya. Mülkiyeye de adliyeye de, emniyete de hariciyeye de girer.” ’İrticayla Mücadele Eylem Planı’nı “Kirli Tezgah” olarak değerlendiren Gülen, “Maruz kalınan haksızlıkları herhangi bir müesseseye mal etmek doğru olmaz. Kim bilir, belki de düşünceleri kirli bir kısım kimseler yaptıkları çirkinlikleri o müessese üzerinden yaparak, ordumuzu karalamaya ve halkın nazarından düşürmeye çalışmaktadırlar” dedi.

Gülen Nisan’da yaptığı açıklamada da “Müminlere terörist muamelesi yapabilirler” demişti. Bu açıklamanın zamanlamasıyla rapordaki tarihin uyuşması dikkat çekmişti.