Fethullah Gülen: Çapulcu demeyin

Fethullah Gülen: Çapulcu demeyin
Fethullah Gülen: Çapulcu demeyin
Fethullah Gülen, kendi adını taşıyan internet sitesinde yayınlanan 'Darılma Yok, Dayanma Var!..' başlıklı videosunda Başbakan Erdoğan'ın Gezi Parkı eylemcileri için kullandığı 'çapulcu' tabiriyle ilgili ''O sözü kullanmayın'' dedi.

Radikal.com.tr - Fethullah Gülen, sohbetinde ''Hani sizin belki de çapulcu diyeceğiniz birkaç tane. O tabiri de kullanmayın. Kim bilir sizin öyle diyeceğiniz insanlar bir gün o levsiyattan sıyrılacak, nice yerlerde ne türlü kahramanlıklara imza atacaklardır'' dedi.

'Cami ile cemevi yanyana olabilir'

Gülen Cemaati cami-cemevi-aşevi kompleksi yapıyor

Fatsa'da ibadethane kardeşliği

 

 

 

 


  ETİKETLER:

  Fethullah Gülen

  ,

  Çapulcu

  ,

  Cami

  http://www.radikal.com.tr/113893011389308

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bize ne anlatıyorsun bu mavraları. - ganjml

  Bırak bu timsah gözyaşlarını,madem çapulcu olarak görmüyorsun gezi direnişçileini faaliyete geç,şu meşhur salı zırlamalarında söyle emrindeki polislere bu ülkenin emekçi çocuklarına kudurmuş gibi saldırmasın,yine söyle emrindeki yargı görevlililerine komplolarla demokratik haklarını kullanan insanları tutuklamasın olma mı.

  Erdoğan'ı getiren bunlar, şimdi götürsünler bir zahmet - ceyda the çapulcu

  Aranızın açıldığının farkındayız beyler. Hadi şimdi kardeş kardeş oturun Amerikanızda. Erdoğan tut Gülen amcanın elinden.

  U mu desek 180 mi? - melaye_cizire

  P.ç demesinin üzerinden 10 gün kadar geçmiş/geçmemiş iken nasıl oluyor da 'onlara çapulcu demeyin' ifadesi kullanıyor hoca? acaba bunun altında anlamamız gereken derin sebepler mi var? mesela gezi eylemlerinde alanları dolduran yüzbinlerce emekçi halkla birlikte olayları kürt karşıtı olarak yansıtmaya çabalayanlar-Kürt sorununun çözümsüzlüğünde ortak olanlarla hemfikir olduğunu göstermek gibi...

  Dolambaçlı yorum - gulen06

  Yani bu yorumdan şunu mu çıkarmalıyız.Çapulcu denilenlerle Uhud savaşının kafirleri aynı tarafta mı oluyor?Taksim eylemcileri kirli,pis şeyler mi yapmıştı?Sözü kime getiriyor.İsyan edenlere mi?Yoksa bir kısımı mı kastediyor?Biri izah etsin.

  korkma - mona_noyan

  korkma hacı Türkiye'deki temsilcilerinin beceriksizliğinden sonra seni de buraya postalayacaklar o zaman göreceğiz kim çapulcu.

  Türlü oyunlar - osmano

  Bu cemaat erdoğanı gözden çıkarmış, bakalım yine ne işler peşinde

  levsiyat - seyyah10

  kelime anlamı pisliğe bulaşmış. işin kötüsü, nasihat çekerken bile hakareti elden bırakmayan bu zihniyet, saygınlığından hiçbirşey kaybetmiyor.