Fethullah Gülen gelir kaynağını ilk kez açıkladı

Fethullah Gülen gelir kaynağını ilk kez açıkladı
Fethullah Gülen gelir kaynağını ilk kez açıkladı
Fethullah Gülen, gelen bir soru üzerine tek gelir kaynağını ve ödediği kirayı açıkladı.

Fethullah Gülen , Herkul.org sitesinde yayınlanan son açıklamasında gelirleri ve giderleri hakkında bilgi verdi.. Tek gelirinin kitap telifleri olduğunu söyleyen, Gülen gelen bir soru üzerine 5.500 Dolar kira ödediğini belirtti.

Bir vatandaşın, Gülen'in kaldığı yerle ilgili olarak 'Buraya da kira ödüyor musunuz?' şeklinde gelen sorusuna, "Evet ödüyorum. Hem ben kalıyorum, hem işte sizler de kalıyorsunuz. Nasıl kalacaksınız vakıf evinde? Onun için 5.500 Dolar ödüyorum." diyen muhterem Gülen şu açıklamayı yaptı:

"Şunun için önemli; 'Vakfın binasında kalıyor. Yiyor içiyor' suizanına medar olmasın diye. Buradaki mutfak şeyini de bir iki arkadaş kefil etmiş veriyor. Millete haram yedirmemek için. Bu mevzuda o hassasiyet tamdır yani."


  ETİKETLER:

  Fethullah Gülen

  ,

  kitap

  ,

  Mutfak

  ,

  Herkul

  ,

  kira

  http://www.radikal.com.tr/115928511592855

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Komplo din adamının görevi olur mu? - FıratDicle

  Facebookde paylaşılan videoları Gülen'nin kendi sesinden ve görüntüsünden izleyin.Aynen şunları söylüyor. "PKK'den PYD'den ikişer ajan bulun. Bunlar desinler ki biz PKK'liyiz. PKK esrar ticareti yapıyor. Onların yakınları olan Kürtlerin evlerine silah ya da esrar koyun, sonra ihbar yapın oraya baskın yapın yakalayın, terörist ilan edin ve deyin ki işte teröristlerin yaptıkları" Evet bu cümleleri Fethullah Gülen söylüyor. İnanmayanlar FACEBOOKDEKİ VİDEOYU izlesin. Başta onun Kürt müritleri ve taraftarları.

  Telif ? - sks222

  Haberde "Muhterem Gülen" denilmiş. Bilindiği üzere "muhterem" sadece kitaplarının telif haklarıyla ABD'de yaşayan kişilere verilen bir ünvandır.

  DÜNYA - HARAYDIN

  Dünyası ahireti olan bir piri faniye sorulan soruya bak? Varisi bile yok, onca telif geliri var.Parasını hayatını sadece ahireti için harcıyor soruya bak? E kolay değil, ahireti için üç kuruş infak ederken eli titreyenlerin veya minnet duygusu oluşturup, pireyi deve yapıp hayrın hayrını yok edenlerin bunu anlaması imkansız.

  ühü ühü - zebda

  hocam sen aglamaya devam et..muhasabeyi tutar çocuklar!

  Kira disindaki giderlerinizden de biraz sozetseydiniz ya - nemzetkozi

  Mesela Kurdistan ve anadoluda kurdugunuz vakiflara ne kadar odediginiz. yine o vakiflarda rojavadaki Kurdlere karsi nasil cihadist teroristler devsirip ve onlara silah saglamak icin ne kadar gideriniz oldugu konusunda muminleri aydinlatsaydiniz pek sevinecektik...