Fethullah Gülen isyan etti: Kara propaganda

Fethullah Gülen isyan etti: Kara propaganda
Fethullah Gülen isyan etti: Kara propaganda
Fethullah Gülen'in avukatından 'Yargıtay'daki cemaat imamı Pensilvanya'ya dosya gönderdi' ve 'PKK yöneticilerinin Paris'te öldürülmesi olayının arkasında cemaat var' iddialarına yanıt verdi: Kara propaganda

Fethullah Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in ‘Cemaat imamı Pensilvanya’ya dosya gönderdi' şeklindeki iddiasının, son günlerde medyada yer bulmaya çalışan kara propagandanın bir parçası olduğunu açıkladı.  “Mevhum şahıslar üzerinden konjonktürel bir duruş sergileme ile açıklanabilecek bu konuşma içerisinde yer alan iddiaları kabul etmediğimiz gibi konuşmada geçen bazı cümlelerin nezaket ve edep sınırlarını aşan nitelikte olduğunu da ifade etmemiz gerekir” diyen Albayrak, müvekkilinin hiçbir zaman adalete muhalif bir davranış içerisinde olmadığını kaydetti.

Şahin: Sevgili hocam, siz de dönün lütfen


Nurullah Albayrak, kamuoyuyla paylaştığı 'açıklama ve cevap' yazısında şu ifadelere yer verdi: “Ulusal gazetelerde ‘Cemaat imamı Pensilvanya’ya dosya gönderdi’ başlığı ile verilen haberlerde, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in açıklamasında, Yargıtay’da olan bir dosyanın müvekkilime gönderildiği ve ne karar verilmesi gerektiğinin sorulduğu iddiasına yer verilmiştir. Dile getirilen iddialar son günlerde medyada yer bulmaya çalışan kara propagandanın bir parçasını teşkil eden iftiralardan ibarettir. Mevhum şahıslar üzerinden konjonktürel bir duruş sergileme ile açıklanabilecek bu konuşma içerisinde yer alan iddiaları kabul etmediğimiz gibi konuşmada geçen bazı cümlelerin nezaket ve edep sınırlarını aşan nitelikte olduğunu da ifade etmemiz gerekir. Şöyle ki; M. Ali Şahin’in müvekkilimin duasının kapsamını ve mahiyetini anlayamayacağı düşünülemeyeceğine göre kendisinin şu an ülkemizin ana gündemini oluşturan yolsuzluk konusunun perdelenmesi amacına hizmet ettiği anlaşılmaktadır. Sayın Şahin’in konuşmasının hiç olmazsa bir bölümünde yolsuzluk konusuna değinmeden tamamen kara propagandaya malzeme temin eden bir üslubu benimsemesi kabul edilemez. Söz konusu iddialar kanaate dayanılarak ifade edilemeyecek nitelikte olup, sorumluluk sahibi kişiler tarafından kanaate dayanılarak bu tür mesnetsiz iddialarda bulunulmasından kaçınılmalıdır. Israrla ifade edilmeye çalışıldığı üzere müvekkilim hiçbir zaman adalete muhalif bir davranış içerisinde olmamıştır. Kamuoyuna saygıyla sunulur.”

Gülen'den 'CIA ajanı' yorumuna dava


ÖLDÜRÜLEN PKK 'LILAR İDDİASI


Albayrak ayrıca PKK yöneticilerinin Paris'te öldürülmesi olayının sorumlularının müvekkiliyle ilişkili olabileceği iddiasının, Hizmet Hareketi'ne yönelik kirli bir komplonun parçası olduğunu da açıkladı. “Altmış yılı kamuoyunun önünden geçen ömründe hep barış, sulh, hoşgörü tavsiye eden, en ufak sokak olayını dahi tavsiye ve teşvik etmeyen müvekkilim, ömrünü ülkemizde ve tüm dünyada sulh adacıkları oluşturmaya adamıştır” diyen Albayrak, külliyen yalan olan bu haber hakkında gerekli hukuki girişimlerde bulunacaklarını ifade etti.

PKK, suikastlar konusunda Gülen cemaatini suçladı


Nurullah Albayrak, yazılı yaptığı açıklamada şu değerlendirmelerde bulundu: “Terör örgütü PKK yöneticilerinden birisi tarafından Fransa'nın başkenti Paris'te PKK terör örgütü yöneticilerin öldürülmesi olayının sorumlularının müvekkilim Fethullah Gülen ile ilişkili olabileceği iddia edilmiştir. Dünyanın en kanlı terör örgütü PKK'nın liderinin şimdiye kadar en ufak bir şiddet olayının içinde olmayan müvekkilimi ve onu seven insanları yine kendi terör örgütü mensubu kişilerinin öldürüldüğü karanlık bir suikast ile irtibatlı göstermesi çok kirli bir komplonun tezahürüdür. Altmış yılı kamuoyunun önünden geçen ömründe hep barış, sulh, hoşgörü tavsiye eden, en ufak sokak olayını dahi tavsiye ve teşvik etmeyen müvekkilim, ömrünü ülkemizde ve tüm dünyada sulh adacıkları oluşturmaya adamıştır. Bu haber, camiayı ve Hizmet Hareketi'ne yönelik bir komplonun parçası olup ülkemizde müvekkilime ve camiaya saldıranların kimlerle ittifak içinde olduğunu göstermesi açısından da ibretamiz bir vakıadır. Külliyen yalan olan bu haber hakkında gerekli hukuki girişimlerde bulunacağımızı kamuoyuna saygı ile duyurulur.” (Cihan)


  http://www.radikal.com.tr/116876611687665

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Cemaat Dışında Herşey - NİHAT12

  Bilinen şu.Dini cemaatler maddi olgulara değil,manevi olgular ekseninde hareket ederler.İnsanları manevi yönde allaha yaklaştırmada katalizatör görevini görürler.Ancak gülenci cemaat maddi hayat esastır.Birkere ticaret yaparlar.Şirket kurarlar.Eğitim alanında faaliyet gösterek ticaret yaparlar.Basın yayın orgabları mevcuttur.Halkı yönlendirme noktasında geniş olanakları vardır.İktidar ortakları oldukları görüldü.Siyaseti yönlendirmede güç oldukları ortaya çıktı.Kar odaklı oldukları faaliyet kollarında anlaşılıyor.Her noktada rol oynadıkları açığa çıktı.Maneviyatı da gerçekliklerini maskeleme,perdeleme amaçlı kullandıkları ortaya çıktı.Tüm bu olgular bu cemaati farklı kesimlerce farklı şekilde muhatap olarak kabul etmelerine haklılık kazandırıyor.Kimileri çinayetlerle irtibatlandırıyor,kimileri vesayetçilikle ilişkilendiriyor,kimileri başka şeylerle.Kendini taraf yapıyorlarsa kusura bakmasınlar ama bertaraf etmek isteyenlerde olacaktır.

  cemaat: - düsünür

  farkli batili uzmanlar, "isik evlerde" beyin yikama yöntemleri uygulandigina dikkat cekiyorlar. cemaatin 1980 lerden sonra yargiya, askere ve emniyete adamlarini sizdirdigini. su an emniyet üst düzey personelin % 80 ini kontrol ettigini. wikiLeaks skandali ile ortaya cigtigi gibi - cemaatin tc´nin ticaretin, ekonominin büyük bölümünü gibi siyasetide derinden kontrol ettigini. harvard profesörü dani rodrik, "cemaatin bogazina kadar kirli islere bulastigini" tespit ediyor. zaman gazetesi gibi medya´nin "bu mafyayi - yalanlar, kalpazanlik ve manipülasyon ile destekledigini". ankarali siyasettin 1980 li yillarda türk-islam sentezini yayarken, cemaatin dinci-irkciligin temsilciligini üstlendigini. tarihci dr. nick brauns, gülen cemaat´in radikal islamci kimligi yani sira, cok kati bir etnik irkci kimligine sahip olduguna vurguluyor. fethullah gülen, kasim 2011 de ordu ve emniyette su talimati vermistir: "allahım, (kürd´lerin) altlarını üstlerine getir, birliklerini boz, evlerine ateş sal, feryadı fügan sal, köklerini kes, kurut ve işlerini bitir."

  peki - Agér

  hoca efendinin tüm kürtler için söylediği vaaz için ne diyeceksiniz hani şu katledilmeleri vacip olan ve yine bedduaları ile geçen o ruhu aydınlatamyıp karartan ve insanları katillere çeviren nahoş sohbettini açıklarmı acaba?

  kara propaganda - rosenrot

  net olan bir fotoğraf var. kirli bir siyasi parti, bugüne kadar yaptığı tüm pislikleri hizmet'in üzerine atarak kendi mevcudiyetini sağlamlaştırdı. zor günler'deki iki oluşumun takındığı tavır aslında neyin ne olduğunu ortaya net bir şekilde koyuyor. hizmet'i çok iyi biliyorum. aslında üniversiteye giden ve hizmetten arkdaşları olanlar da çok iyi bilir. sakin insanlardır ve diğerlerine göre oldukça uzlaşıcıdırlar. bu oluşumun insan öldürmek gibi aşağılık bir eylemle anılması, ak partinin karşı atağı. fakat hizmet kendi sağlam verilerini -fişleme,hortumlama- kullanırken, karşı taraf özellikle gazeteleri aracılığıyla inanılmaz bir karalama kampanyası içerisinde. bir oluşumun yalan ve dolana başvurması onun eninde sonunda yıkılacağının ilk belirtileridir. sevgililerime ne zaman yalan söylemek zorunda kaldıysam, aramızı iyileştirmek için bile olsa, ayrıldık. artık şuna inanıyorum ki, ak parti bugüne kadar çözülemeyen - roboski, muhsin yazıcıoğlu, kpss sorularının çalınması, polislik konuları, vs...- kendi yaptı ve hizmetin üzerine attı. artık bundan adım kadar eminim. ha bir de unutmadan, ilker başbuğun gösterdiği lav silahı da kumpasın bir parçası olabilir.

  keçi - HereIm

  daha öncekilerde de olduğu gibi iyice suyunu çıkardılar olayların. pkklıların öldürülmesinin amacının ne olduğunu bilmediğim için yorum yapamasam da akp bir şekilde dahil olduğu her işi cemaate yıkmak gibi bir amaçları var gibi görülüyor. en sonunda her pis işi yapan cemmatti akp sütten çıkmış ak kaşıktır diye yedirmeye çalışacaklar herhalde. ama yemezler herhalde galiba sanırsam.