Fethullah Gülen: Kendini o kabre daha yakın hissediyorsun

Fethullah Gülen: Kendini o kabre daha yakın hissediyorsun
Fethullah Gülen: Kendini o kabre daha yakın hissediyorsun
Fethullah Gülen, kendini artık kabre daha yakın hissettiğini söylediği son sohbetini tamamlayamadan gözyaşlarıyla salonu terk etti.

RADİKAL - Son sohbetinde kendini kabre yakın hissettiğini söyleyen Fethullah Gülen , ''Şimdi gelecek bir dolmuş, 'Buyurun sizi de götürüyoruz...' Mecburi bir çıkış var.'' dedi. Gülen, "Ey inandığım sevgili, bir de seninle yüzyüze gelsem ama önüme emre itaatteki incelik diye bir şey koyuyorsun..." cümlesinin devamını getiremeden gözyaşları içinde sohbetin olduğu salonu terk etti.

Gözyaşlarıyla salonu terk eden Fethullah Gülen'in kısa kestiği sohbetinin ilgili kısmı şöyle:

"Bir an oluyor ki acaba önümde bir an kaldı mı diyorsun. Belli bir yaştan sonda tabii... 50'yi aştınız, 60'a geldiniz... Biraz gayriciddi bir şey ama Erzurumlular öyle derler, 'Yaş 10 bülbül dağına kon... yaş 50 her şey belli, yaş 60 gelmiş gitmiş, yaş 70 işin bitmiş, yaş 80 ha varsın ha yoksun. Yaş, 60, 70 deyince bu defa meseleyi aylarla ölçüyorsun, 'Bu ay çağrı gelir mi?' diyorsun. Belli bir şeye geliyor ki, bu defa hafta diyorsun. Hastalıklar, rahatsızlıklar vs. kendini o kabre daha yakın hissediyorsun. Kendini limanda, rıhtımda, rampada görüyorsun. Şimdi gelecek bir dolmuş, 'Buyurun sizi de götürüyoruz...' Mecburi bir çıkış var. Bir zaman geliyor ki meseleyi gecelerle değerlendiriyorsun. Bu gece son gece mi? Bu gece son gece mi?(...) "

Fethullah Gülen, "Ey inandığım sevgili, bir de seninle yüzyüze gelsem ama önüme emre itaatteki incelik diye bir şey koyuyorsun..." cümlesinin devamını getiremeden gözyaşları içinde sohbetin olduğu salonu terk etti.


  ETİKETLER:

  YAŞ

  ,

  Fethullah Gülen

  ,

  Gece

  ,

  zaman

  http://www.radikal.com.tr/127699212769924

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Haluk'a - user969785

  kimin sonunun ne olacağı belli hangi inançla öleceğini bilmiyoruz. imanlı biri imansız, inanmayan biride imanlı bir şekilde ölebilir. Örnekleri çok olmasa da yaşanmıştır. İnsanların değişebildiğine somut örnek, Fetullah Gülen; Abd öncesi ve sonrası konuşmaları bambaşka.

  halukaka cevap - user969770

  Allah'ın rahmetiyle muamelesi olmadıkça kimse cennete gidemez, ibadetler tek başına bir anlam ifade etmez, Allah razı olmadıkça. İbadet etmesinler o zaman dersen, Allahın razı oldukları da ibadet, itaat edenlerin içinden olur zaten. Okullarda, eksikleri olsada kanaat notunu gayret gösterene verirler genelde. İman, itikat konuları ise ibadetlerden önce gelir. Gülen de bozuk görüşleri olan biri, onu savunmak için cevap yazmadım.

  hasret - delduero

  hangi sebep,hangi mevzu koparmissa bizleri içine dogdugumuz topraklardan hiçkiriklarimiz, hasretimiz, kederimiz, özlemin ta kendisidir ..."eski" bir devrimci olarak, yüzyillardir deniz kiyisindaki o sehre hasret olan ben. gözyaslarini, çaresizligini hissediyorum... uçagin altinda dönmek istemdigim için o sehre, kizima beni yakmalarini vasiyet ettim. siyah bir vazonun içinde kizimin kollari arasinda, elbette uçagin üst bölümünde.

  Hocam Şimdi Sorması Ayıp da... - halukaka

  Yani bir Agnostik Ateist olarak benim aklımın almadığı bir husus var. Buraları müslümandan geçilmiyordur, garanti (en yüksek getirisi olan yatırım müslümanlık ya bu ara); ben sorayım, bakarsın bir aydınlatan çıkar, bakarsınız hidayete ererim, cevaplayan da cenneti garantiler, direkt peygambere komşu hesabı. halukaka kontenjanından.... Neyse uzatmayayım: Aga şimdi sen Hocasın, Vaizsin, İmamsın, neysen artık, ömrünü islama vakfetmişsin, konuşmalar yapmışsın, yamulmuyorsam kitapların var, sitelerin var, din adına bayağı bir çalışmalar yapmışsın. İnanç sahibisin. Takva sahibisin. Değil mi? (veya öyle olduğunu iddia ediyor, oradan ekmek yiyorsun, neyse). Peki sayın Abim, neden ağlıyorsun? Ölüm seni neden korkutuyor? Senin zil takıp oynaman icap etmez mi? Çok sevgili Allah'ına ulaşçan işte... Ben diyorum ki, acaba bunlar da içten içe "allah yok din yalan" kafasında ama bizden saklıyorlar mı? Benim aklıma o geliyor şahsen bu manzaraları gördüğüm için. Ateist olduğum için zahir. Bittabi